Офіс протидії рейдерству повідомляє, що з 1 серпня 2021 року у процедурі державної реєстрації речових прав на нерухоме майно з’явився новий вид перевірки. Так, державний реєстратор у певних випадках повинен перевірити результати проведення технічної інвентаризації. Така ревізія дозволить перевірити дійсність технічних паспортів, убезпечившись від шахрайських дій з нерухомістю та спроб легалізувати збудовані з порушеннями об’єкти будівництва.
Про випадки, коли така перевірка необхідна, і як вона проводиться розповідає заступник начальника відділу розгляду скарг у сфері державної реєстрації нерухомого майна Офісу протидії рейдерству Міністерства юстиції України Каріна Федорчук.
«У зв’язку з набранням чинності з 02 липня 2021 роки постанови Кабінету Міністрів України від 23 червня 2021 року № 681 «Деякі питання забезпечення функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва» та затвердженням Порядку ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва варто зауважити, що з 01 серпня 2021 року державним реєстратором має забезпечуватися перевірка інформації з Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва про результати проведення технічної інвентаризації у випадках, визначених законодавством, у разі подання для проведення державної реєстрації технічного паспорта на об’єкт нерухомого майна або ж на об’єкт незавершеного будівництва», - повідомляє Каріна Федорчук.
Слід зазначити, що подача для проведення державної реєстрації прав технічного паспорта на об’єкт нерухомого майна відповідно до Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі – Порядок) передбачена у випадках:
Необхідно враховувати, що відповідно до статті 27-1 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» для державної реєстрації права власності на об’єкт незавершеного будівництва також передбачене подання документа, що містить опис об’єкта незавершеного будівництва за результатами технічної інвентаризації такого об’єкта.
«Слід звернути увагу, що до запровадження електронної інформаційної взаємодії між Державним реєстром речових прав на нерухоме майно та Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва, перевірка відповідних відомостей про проведену технічну інвентаризацію об’єкта нерухомого майна проводиться за допомогою порталу електронної системи за посиланням», - підсумувала експертка.
Також «Судово-юридична газета» писала, які особливості вчинення реєстраційних дій на підставі ухвали суду про накладення арешту у межах кримінального провадження.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.