Сформовано склад Ради прокурорів України, — Ірина Венедіктова

17:16, 17 сентября 2021
11 членів Ради обрані всеукраїнською конференцією прокурорів, двоє – призначені з’їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ.
Сформовано склад Ради прокурорів України, — Ірина Венедіктова
Джерело фото: facebook.com/VenediktovaIryna

Органи прокурорського самоврядування сформовані – це фундамент прокурорської незалежності. Про це зазначила Генпрокурор Ірина Венедіктова на своїй сторінці в Facebook.

«Я дякую всім причетним за безпрецедентно оперативне формування ключових для прокуратури органів – Ради прокурорів України та відповідного органу, що здійснює дисциплінарне провадження», — написала Генпрокурор.

Вона зазначила, що вже сформовано склад органу прокурорського самоврядування – Ради прокурорів України, який має забезпечити організаційну єдність функціонування органів прокуратури і підвищення якості роботи прокурорів.

«11 членів Ради, обрані всеукраїнською конференцією прокурорів, двоє – призначені з’їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ.

Саме вони забезпечуватимуть незалежність прокурорів, розглядатимуть питання їх правового та соціального захисту. Рада розглядатиме звернення прокурорів та інші повідомлення про загрозу їх незалежності, й за результатами повідомлятиме відповідні органи про підстави для притягнення до кримінальної, дисциплінарної чи іншої відповідальності, ініціюватиме розгляд питань щодо вжиття заходів забезпечення безпеки прокурорів.

Цей орган самоврядування –  і рупор, адже саме Рада прокурорів України оприлюднює заяви від імені прокурорського корпусу про факти порушення незалежності прокурора та звертається до міжнародних організацій з відповідними повідомленнями.  Також Рада прокурорів може виступати з пропозиціями про вирішення питань діяльності прокуратури до органів державної влади та органів місцевого самоврядування

Тепер ми маємо і дисциплінарний орган. Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності погодив призначення трьох осіб Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини. П’ятьох прокурорів до нього призначила всеукраїнська конференція прокурорів та двох вчених - з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ», — додала Венедіктова.

За її словами, цей орган визначатиме рівень фахової підготовки тих, хто виявив намір зайняти посаду прокурора, а також вирішуватиме питання щодо дисциплінарної відповідальності, переведення та звільнення прокурорів з посад.

«В нещодавній поїздці до Європи питання формування цих органів ми обговорювали і з керівництвом Міжнародної асоціації прокурорів, і з першими особами Ради Європи, Венеціанської комісії і GRECO. Надзвичайна важливість забезпечення незалежності інституції через самоврядні органи – аксіома для всього світу.

Вдячна, що ця незалежність була пріоритетом і для прокурорів, які делегували і обирали своїх представників, і для представників вищої школи і науки, і для Омбудсмана, і для депутатів, завдяки яким ми змогли врегулювати законодавчо питання відновлення органів прокурорського самоврядування після перехідного періоду. Окреме спасибі тут правоохоронному Комітету парламенту, який завжди є провідником всіх позитивних змін у прокуратурі і нашим надійним партнером.

З часу законодавчого відновлення діяльності органів до їх формування минуло  усього майже три тижні – ми всі разом довели, що можемо швидко вирішувати державницькі питання і зміцнювати інституцію», — резюмувала Ірина Венедіктова.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, як прокурори та науковці обирали членів Ради прокурорів та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Також ми публікували новий склад Ради прокурорів і Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Реформа прокуратуры: какой должна быть зарплата прокурора и какие проблемы остались нерешенными
Реформа прокуратуры: какой должна быть зарплата прокурора и какие проблемы остались нерешенными
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Євген Чаку
    Євген Чаку
    суддя Шостого апеляційного адміністративного суду
  • Володимир Бєляновський
    Володимир Бєляновський
    суддя Південно-західного апеляційного господарського суду
загрузка...