Назвали три найбільш невдалі будівельні проекти 2021 року

15:44, 14 января 2022
Серед них - сталева будівля The Tower для мистецького центру Luma Arles.
Назвали три найбільш невдалі будівельні проекти 2021 року

У 2021 році було декілька невдалих будівельних проектів. Онлайн-видання Dezeen, яке пише про архітектуру та дизайн, обрало топ-будівельних проектів, що були найбільш дискусійними протягом року. У свою чергу, заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА Юрій Тацій у Фейсбук написав про три, на його думку, найбільш невдалі будівельні проекти.

«Підводячи підсумки минулого року, згадуються не лише перемоги та успіхи, а і невдалі проекти. Такі невдачі траплялись 2021 року й у будівельній та містобудівній галузях.

Популярне онлайн-видання Dezeen, яке пише про архітектуру та дизайн, обрало топ-будівельних проектів, що були найбільш дискусійними протягом року. Своєю чергою, відсортував 3, на мою думку, найбільш невдалі будівельні проекти.

Сталева будівля The Tower для мистецького центру Luma Arles. Натхненна картиною Ван Гога «Зоряна ніч» будівля з дзеркальним облицюванням була цьогоріч збудована у французькому місті Арль. Це 9-поверхова галерея, прикрашена 11 тисячами цеглин з нержавіючої сталі, має панорамну терасу, виставкові зали, архівні приміщення та офіси. Однак вже після спорудження The Tower почалися дискусії щодо доцільності такої архітектури серед малоповерхової забудови Арля. Окрім того, сталева будівля сильно вибивається із загального архітектурного ансамблю міста, для якого характерна велика кількість старовинних пам’яток, в тому числі античної доби та Середньовіччя.

Проект студентського гуртожитку Munger Hall. Велетенську квадратну будівлю планували спорудити для студентів Каліфорнійського університету. Архітектором гуртожитку виступив мільярдер Чарльз Мангер, який виділив 200 мільйонів доларів на його спорудження. Однак є один нюанс – близько 4200 осіб з 4500 майбутніх жителів будівлі опиняться у кімнатах, де не буде вікон. Саме тому активісти створили електронну петицію, щоб не допустити будівництво, і під заявою вже підписалися понад 14 тисяч людей.

Проект міста-утопії під назвою Telosa. Він розробляється на замовлення мільярдера Марка Лора архітектурною студією BIG. Концепція міста – це сталий розвиток з урахуванням всіх екологічних вимог до будівель, мінімумом шкоди для довкілля, інклюзивність та високі стандарти міського життя. Звучить привабливо, чи не так? Проте стати жителями міста буде зовсім не просто – для цього потрібно буде проходити відбір. Крім того, противники створення міста-утопії згадують про те, що статки Марка Лора були зароблені у компанії, яка мало платила своїм працівникам», — написав Тацій.

Фото: facebook.com/YuriyTatsiy

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що суд заборонив реконструкцію будівлі «Квіти України» у Києві.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

 

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Рада судей обсуждает проблемы судебной власти: ОНЛАЙН
Рада судей обсуждает проблемы судебной власти: ОНЛАЙН
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Василь Бородій
  Василь Бородій
  суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду
 • Ігор Садовий
  Ігор Садовий
  голова Запорізького окружного адміністративного суду
 • Олександр Тупицький
  Олександр Тупицький
  суддя Конституційного Суду України
 • Віталій Мартинюк
  Віталій Мартинюк
  заступник голови Львівського окружного адміністративного суду
загрузка...