Мінсоцполітики: Ухвалення Стамбульської конвенції дозволить комплексно підходити до боротьби з насильством стосовно жінок

20:32, 20 июня 2022
Конвенція визначає відповідальність держави за таргетовану протидію всім формам домашнього насильства.
Мінсоцполітики: Ухвалення Стамбульської конвенції дозволить комплексно підходити до боротьби з насильством стосовно жінок

Мінсоцполітики вітає ухвалення Верховною Радою України Закону України «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами» (Стамбульська конвенція).

Як повідомляють у Міністерстві, це дозволить комплексно підходити до боротьби з насильством стосовно жінок, що є критично важливим в умовах широкомасштабної війни Російської Федерації проти України.

«Конвенція визначає відповідальність держави за таргетовану протидію всім формам домашнього насильства, зокрема, фізичному, економічному, психологічному, сексуальному, включно зі зґвалтуванням, примусовим шлюбом або абортом, злочинами заради "честі" та іншими подібними злочинами, а також за захист постраждалих від насильства та покарання кривдників. При цьому, конвенція ґрунтується на принципах, що домашнє насильство не є приватною справою і вимагає спільних зусиль для подолання як від органів державної та місцевої влади, так і від громадськості», - зазначаються у Мінсоцполітики.

Ратифікація Стамбульської конвенції є надзвичайно вчасним кроком, адже дає інструменти для дієвого захисту українок і українців за кордоном від домашнього насильства та насильства стосовно жінок. В умовах, коли близько 5 мільйонів людей, рятуючись від війни, перемістились за межі України, важливість міжнародної співпраці в цьому напрямку важко переоцінити.

«Ратифікації Стамбульської конвенції передувала широка суспільна дискусія, в результаті якої Україна ратифікувала її із заявою, яка захищає та укріплює сімейні цінності українського суспільства.

В ній зазначено, що Україна не розглядає жодне з положень конвенції як таке, що зобов’язує її до зміни Конституції України та Сімейного кодексу України, інших законів України щодо інститутів шлюбу, сім’ї та усиновлення, або втручатись в право батьків виховувати своїх дітей відповідно до власних переконань.

Відповідно до Конституції України, жодна ідеологія не визнається державою як обов’язкова і не підлягає впровадженню.

Україна застосовуватиме конвенцію відповідно до цінностей, принципів та норм, визначених Конституцією України, зокрема, щодо захисту прав людини та основних свобод, рівності прав та можливостей жінок і чоловіків, формування відповідального материнства та батьківства, підтримки сім’ї та охорони дитинства», - зазначають у Міністерстві.

Також «Судово-юридична газета» писала, що Верховна Рада ратифікувала Стамбульську конвенцію, – депутат.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Зеленский: Россия может спровоцировать самую большую в истории радиационную аварию
Зеленский: Россия может спровоцировать самую большую в истории радиационную аварию
Главное за день
Сегодня день рождения празднуют
 • Ірина Салійчук
  Ірина Салійчук
  начальник управління Верховного Суду
 • Людмила Салтан
  Людмила Салтан
  суддя Київського районного суду м. Одеси
 • Анатолій Єрьомін
  Анатолій Єрьомін
  суддя Вищого адміністративного суду України
загрузка...