Бронирование военнообязанных работников предприятиями: во Львовской ОВА напомнили новый порядок

20:06, 16 марта 2023
Подтверждение статуса критически важного предприятия для функционирования экономики и обеспечения жизнедеятельности населения в особый период осуществляется предприятием не реже одного раза в год.
Бронирование военнообязанных работников предприятиями: во Львовской ОВА напомнили новый порядок
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Как известно, правительство приняло Постановление №76, которым утвердило новый порядок бронирования военнообязанных на период действия военного положения.

Так, согласно новому порядку есть 4 блока субъектов бронирования военнообязанных работников:

 • Органы государственной власти и органы местного самоуправления;
 • Предприятия, учреждения, организации, которым установлена мобилизационная задача;
 • Предприятия, учреждения, организации, которые осуществляют производство товаров или предоставляют услуги для Вооруженных сил Украины или других военных формирований;
 • Предприятия, учреждения, организации, критически важные для функционирования экономики и обеспечения жизнедеятельности населения в особый период.

В частности, предприятия, учреждения и организации, указанные в пункте 4, должны пройти этап признания их критически важными для функционирования экономики и обеспечения жизнедеятельности населения в особый период. Об этом напомнили в Львовской ОВА.

«Так, для отримання підприємством, установою, організацією статусу критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період за рішенням Львівської обласної військової адміністрації, підприємство повинне відповідати критеріям, затвердженим Постановою Уряду від 27 січня 2023 р. №76, а саме: 

1) загальна сума податків, зборів, платежів, нарахованих, утриманих та сплачених до державного і місцевих бюджетів, крім митних платежів, протягом звітного податкового року перевищує еквівалент 1,5 млн євро;

2) сума надходжень в іноземній валюті, крім кредитів і позик, за звітний податковий рік перевищує еквівалент 32 млн євро;

3) підприємство має стратегічне значення для економіки і безпеки держави відповідно до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 року №83;

4) підприємство має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади. 

Для відповідності цьому критерію згідно з розпорядженням Львівської обласної військової адміністрації від 28.02.2023 № 101/0/5-23ВА визначили такі критерії:

 • підприємство сплатило податків і зборів до загального фонду бюджету територіальної громади за передній рік на суму, що становить не менше:

1% суми бюджету територіальної громади, якщо індекс податкоспроможності громади дорівнює або є більшим 1;

2% суми бюджету територіальної громади, якщо індекс податкоспроможності громади становить від 0,5 до 0,999;

3% суми бюджету територіальної громади, якщо індекс податкоспроможності громади становить 0 до 0,499;

 • фактична чисельність працівників підприємства (з урахуванням мобілізованих працівників) дорівнює кількості працівників, які були працевлаштовані на підприємстві станом на 01 січня 2022 року, або збільшилась (на дату звернення підприємства);
 • підприємство працевлаштувало протягом дії правового режиму воєнного стану внутрішньо переміщених осіб, що становить 5% або більше від загальної чисельності працівників на підприємстві (з урахуванням мобілізованих працівників);
 • підприємство здійснює сільськогосподарську діяльність з вирощування:

- плодових та / або ягідних культур на земельних ділянках площею 15 гектарів та більше;

- овочевих культур на земельних ділянках площею 50 гектарів та більше;

- інших сільськогосподарських культур на земельних ділянках площею 100 гектарів та більше;

 • підприємство визнане секторальним органом у сфері захисту критичної інфраструктури об’єктом критичної інфраструктури;
 • підприємство здійснює зовнішньоекономічну діяльність та експортувало 50% або більше продукції, яка була вироблена або піддана достатній переробці чи обробці підприємством за попередній рік;
 • підприємство не має заборгованості з виплати заробітної плати, сплати податків і зборів за попередній рік та загальна чисельність працівників (з урахуванням мобілізованих працівників) на підприємстві становить 50 та більше;
 • підприємство належить до комунальної форми власності та не має заборгованості з виплати заробітної плати, сплати податків і зборів за попередній рік;
 • основною діяльністю підприємства є виробництво продукції або оптова чи роздрібна торгівля продуктами харчування в обсягах, що дорівнює або перевищує 200 мільйонів гривень на рік (за попередній рік).

Підприємство вважається таким, що має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади, якщо відповідає трьом і більше критеріям, а для підприємств комунальної форми власності – двом та більше.

5) відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

6) розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб-працівників на підприємстві за останній календарний квартал не менший від розміру середньої заробітної плати у регіоні за IV квартал 2021 р;

7) підприємство є резидентом Дія Сіті.

Підставою для прийняття рішення про визначення підприємства критично важливим є відповідність двом або більше критеріям для таких підприємств:

підприємства паливно-енергетичного комплексу;

підприємство, яке провадить діяльність у сфері охорони здоров’я, освіти та науки, фізичної культури і спорту, соціального захисту та належить до державної чи комунальної форми власності з включенням до Реєстру неприбуткових установ та організацій або утримується за рахунок коштів державного чи місцевого бюджету, або надає населенню безоплатні послуги, необхідні для забезпечення життєдіяльності населення, на постійній основі;

лінійних аудіовізуальних медіа, які здійснюють ефірне наземне багатоканальне (цифрове) телевізійне мовлення з використанням радіочастотного ресурсу, програмне наповнення якого складається переважно з інформаційних та/або інформаційно-аналітичних передач, або які залучені до системи оповіщення, та їх афілійованих осіб, а також державних та комунальних закладів культури.

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють:

 • на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Критерії та порядок, за якими здійснюється визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Після отримання статусу критично важливого підприємства, установи чи організації подається заявка на бронювання військовозобов’язаних працівників.

Підприємства, установи та організації, які є критично важливими для національної економіки в певній галузі, тобто після отримання рішення про відповідність підприємства критеріям і визначення його критично важливим для функціонування економіки у відповідній галузі в особливий період (відповідного наказу Міністерства), подають список до відповідного Міністерства через кабінет бронювання.

При цьому звертаємо увагу, що кількість військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, повинна становити 50 відсотків кількості військовозобов’язаних підприємства, установи і організації на дату подання списку. У разі наявності обґрунтованої потреби кількість військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, може перевищувати 50 відсотків кількості військовозобов’язаних підприємства, установи і організації на дату подання списку.

Підтвердження статусу критично важливого підприємства для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період здійснюється підприємством не рідше, ніж один раз на рік», — сказано в разъяснении.

Подписывайтесь на наш Тelegram-канал t.me/sudua, на Twitter, а также на нашу страницу в Facebook и в Instagram, чтобы быть в курсе самых важных событий.

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
 • Руслан Гринчук
  Руслан Гринчук
  суддя Хмельницького апеляційного суду
 • Надія Губенко
  Надія Губенко
  суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді