Україна розслідує дії археологів РФ в Криму

14:55, 30 липня 2017
Україна за розкопки в Криму відкрила кримінальне провадження щодо російських вчених.
Україна розслідує дії археологів РФ в Криму
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

В Україні відкрито кримінальне провадження щодо вчених РФ, які на території анексованого Криму проводять розкопки, повідомляє Крим.Реалії посилаючись на коментар прес-служби прокуратури АР Крим.

Як повідомляють в прес-службі прокуратури, лист від Міністерства культури України, в якому повідомляється про розкопки на території Криму, після розгляду передано і зареєстровано Національною поліцією АР Крим.

На даний момент у відомстві повідомляють, що результатів слідства поки немає.

Член комітету Верховної Ради з нацбезпеки і оборони Дмитро Тимчук 30 червня оприлюднив список російських учених і археологів, які проводять розкопки на пам'ятках архітектури в анексованому Росією Криму.

За словами Дмитра Тимчука, група «Інформаційне опір» має інформацію про готовність Прокуратури АРК порушити проти російських археологів кримінальні справи, оскільки їх дії «порушують міжнародні конвенції та українське законодавство про охорону пам'яток».

Тоді в прокуратурі АРК повідомили, що готові порушити кримінальну справу стосовно російських вчених, але для цього була необхідна офіційна заява Дмитра Тимчука.

Раніше в Міністерстві культури України заявляли про плани звернутися до ряду міжнародних організацій з проханням відреагувати на незаконні розкопки, які російські археологи продовжують проводити на території анексованого Криму.

Закон про посилення мобілізації: військовий облік та інші зміни для українців за кордоном
Telegram канал Sud.ua
Закон про посилення мобілізації: військовий облік та інші зміни для українців за кордоном
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Олександр Завітневич
    Олександр Завітневич
    голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки