Столична прокуратура через суд скасувала незаконну реєстрацію нерухомості на земельній ділянці біля Конча-Заспи

22:43, 22 вересня 2022
Господарський суд Києва скасував право власності на самочинно збудовані об’єкти, розташовані на земельній ділянці біля Кончі-Заспи вартістю понад 31 млн грн.
Столична прокуратура через суд скасувала незаконну реєстрацію нерухомості на земельній ділянці біля Конча-Заспи

Господарський суд міста Києва задовольнив позов прокуратури в інтересах держави в особі Київської міської ради та скасував рішення про державну реєстрацію права власності на самочинно збудоване нерухоме майно, що розташоване на земельній ділянці рекреаційного призначення площею понад 1 га вартістю понад 31 млн гривень. Про це повідомляє Київська міська прокуратура. 
 
Установлено, що товариство не було належним користувачем (орендарем) земельної ділянки, яка розташована по вул. Лісничій у Голосіївському районі міста Києва. Тому, відповідно до вимог чинного законодавства зведені будівлі загальною площею 26,1 кв.м на вказаній земельній ділянці є самочинним будівництвом.
 
За таких обставин, товариство не могло набути право власності на вказані об’єкти нерухомості та в подальшому вчиняти дії щодо розпорядження ними, а саме відчужувати третім особам.
 
Захищаючи інтереси держави, прокуратура звернулась до суду з позовом про скасування рішень про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, визнання недійсними договорів купівлі-продажу та зобов’язанням знести самочинно збудоване нерухоме майно.
 
Суд першої інстанції погодився з доводами прокурора та задовольнив позов у повному обсязі.
 
Таким чином, скасувавши право власності на самочинно збудовані об’єкти, запобігнуто отримання товариством поза конкурсом комунальної земельної ділянки рекреаційного призначення.

Раніше ми писали, що повідомлено про підозру одному з найбільших забудовників Київщини в ухиленні від сплати податків на понад 140 мільйонів гривень.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Info news social link
Зеленський: маємо доповнити діяльність Міжнародного кримінального суду, створивши спецтрибунал
Зеленський: маємо доповнити діяльність Міжнародного кримінального суду, створивши спецтрибунал
Сьогодні день народження святкують
  • Дмитро Татаринов
    Дмитро Татаринов
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду
  • Ірина Соломко
    Ірина Соломко
    суддя Чернігівського окружного адміністративного суду
загрузка...