Законопроект про доступ до інфраструктури: позиція комітету Ради

14:28, 5 февраля 2020
Проект закону № 2042 покликаний усунути недоліки та двояке трактування деяких норм Закону про доступ, з якими зіштовхнулись як власники інфраструктури, так і оператори телекомунікацій.
Законопроект про доступ до інфраструктури: позиція комітету Ради

Народні депутати Верховної Ради не підтримали норми законопроекту №2042, але у Комітеті цифрової трансформації продовжують наголошувати на необхідності прийняття цього нормативного акту. Відповідна заява з’явилась у прес-службі Комітету в Facebook.

«Ми ж продовжуємо наголошувати на необхідності прийняття цього нормативного акту та хочемо детальніше розповісти про його переваги. Чинний Закон про доступ не встановлює відповідальність за невиконання його положень для власників інфраструктури. Через це вони нерідко безпідставно відмовляють у доступі до власної інфраструктури, вимагають необґрунтовано високу плату за доступ або пропонують укласти контракти, які суперечать чинному законодавству. Такі дії заважають операторам і провайдерам прокладати електронні комунікаційні мережі та призводять до здорожчання комунікаційних послуг. Тож чинне регулювання заважає здоровій конкуренції і забезпеченню значної частини населення якісними послугами, особливо у віддалених куточках країни.

Законопроект № 2042 покликаний усунути недоліки та двояке трактування деяких норм Закону про доступ, з якими зіштовхнулись як власники інфраструктури, так і оператори телекомунікацій.

Зокрема, він встановлює адекватну періодичну плату за доступ до елементів інфраструктури об’єкта доступу, розділяє житлові та нежитлові будівлі та розповсюджує дію Закону і на відносини з управління багатоквартирним будинком, в тому числі ОСББ, які нерідко зловживають своїми правами.

Тому ми закликаємо всю спільноту уважно ознайомитися з текстом нормативного акту та підтримати його прийняття під час подальшого розгляду», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» повідомляла, що Міністерство цифрової трансформації планує зменшити кількість реєстрів.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Що буде з зарплатою працівників апарату судів та суддів: коментар Голови ДСА Зеновія Холоднюка
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Валентин Мороз
  Валентин Мороз
  судья Центрального апелляционного хозяйственного суда
 • Борис Плотницкий
  Борис Плотницкий
  председатель Западного апелляционного хозяйственного суда
 • Виталий Щавинский
  Виталий Щавинский
  заместитель председателя Киевского окружного административного суда