Рада розглядає законопроекти про приватну детективну діяльність: трансляція

13:00, 16 сентября 2020
На порядку денному також низка інших важливих законопроектів.
Рада розглядає законопроекти про приватну детективну діяльність: трансляція

У середу, 16 вересня, відбудеться чергове пленарне засідання четвертої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання, на якому планується повторно розглянути Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мораторію на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті" з пропозиціями Президента України, №3640.

Ряд проектів законів планується розглянути у першому читані, серед яких:

- «Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" щодо закупівлі природного газу», №3176;

- «Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо врегулювання освітньої діяльності у сфері вищої освіти для іноземних громадян та осіб без громадянства», №3717;

- «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо заходів, спрямованих на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії», №2389;

- «Про внесення змін до Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати", №3817

- «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо удосконалення механізму справляння акцизного податку при реалізації тютюнових виробів)», №№ 3016, 3016-1, 3016-д;

- «Про приватну детективну діяльність», №3010 і 3010-1;

- «Про внесення змін до статті 259 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян», №3911.

Також планується розгляд у першому читанні законопроектів, направлених на захист інтересів дітей, а також внутрішньо переміщених осіб.

У другому читанні планується розглянути законопроекти: «Про розвідку», №2412-д і «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», №2051-1.

На цей день також заплановано розгляд проектів постанов, зокрема: «Про Звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття заходів для забезпечення населення Донецької області безперебійним водопостачанням», «Про зміни у складі Ради Національного банку України».

Окрім того, у порядку денному ряд ратифікаційних законів і Звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо укладання Угоди між Міністерством фінансів України та Спеціальним комітетом кредиторів з реструктуризації зовнішнього боргу у 2015 році.


15:10 Головуючий закрив пленарне засідання.


14:01 Верховна Рада прийняла  Проект Постанови Верховної Ради України про проведення 18 листопада 2020 року парламентських слухань на тему: "На шляху до справедливого судочинства в Україні" №4067. 


13:54  270 голосами «за» проект прийнято за основу.


13:49 Головуючий оголосив до розгляду проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю» (№3743)

Метою законопроекту є врегулювання питання щодо запобігання та недопущення руйнування автомобільних доріг загального користування, зокрема вдосконалення здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів із залученням органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади до організації здійснення автоматичного габаритно-вагового контролю та належного рівня відповідальності всіх учасників дорожніх перевезень за порушення габаритно-вагових параметрів транспортних засобів тощо.

Голова Комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу.


13:35 Законопроєкт у першому читанні підтримали 267 народних депутатів.


13:26 Проект Закону про внесення змін до статті 12 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" щодо встановлення альтернативної підсудності справ, учасники яких проживають на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя №3048 доповідає народний депутат Руслан Горбенко.


13:23 За результатами голосування законопроект 235 голосами направлено на доопрацювання.


13:15 Голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу.


13:12 Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо врегулювання освітньої діяльності у сфері вищої освіти для іноземних громадян та осіб без громадянства №3717 доповіла народний депутат Марія Мезенцева.

Вона зазначила, що метою законопроекту є врегулювання організації навчального процесу для студентів, які є громадянами іноземних країн та/або особами без громадянства. Основні зміни, що пропонується внести до Закону, стосуються таких питань як мови освітнього процесу та обов’язку закладу вищої освіти забезпечити вивчення іноземними громадянами та особам без громадянства державної мови.


13:07 Із заявою від двох фракцій виступили народні депутати Ніна Южаніна і Вадим Іщенко. У заяві йшлося про захист інтересів фізичних осіб-підприємців, які прийшли до Верховної Ради з вимогами захистити їхні права.


13:01 За результатами голосування законопроект 251 голосом прийнято за основу.


12:57 Голова підкомітету Комітету з питань економічного розвитку Олексій Мовчан доповів рішення Комітету, який прийняв рішення внести доопрацьований проект Закону про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо закупівлі природного газу №3176 на розгляд Верховної Ради та рекомендувати прийняти законопроект за основу і в цілому як Закон з техніко-юридичним опрацюванням.


12:52 Після закінчення перерви із заявою від двох фракцій виступила народний депутат Олександра Устінова.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" щодо закупівлі природного газу №3176 доповів народний депутат України Андрій Жупанин. «Україні потрібний дієвий, ефективний та прозорий ринок газу», - зазначив він.

Доповідач повідомив, що проект Закону розроблений з метою удосконалення діючого законодавства для створення можливостей для купівлі оператором ГТС короткострокових стандартизованих продуктів газу на торговій платформі, тобто біржі, що дозволить забезпечити прозорість, вільний доступ до інформації та залучення великої кількості учасників - суб’єктів ринку природного газу. Запровадження таких змін сприятиме підвищенню ліквідності, розвитку оптового ринку короткострокових стандартизованих продуктів при придбанні природного газу для балансування системи, покриття власних виробничо-технічних потреб та технологічних витрат.

А.Жупанин закликав колег підтримати законопроект.


12:10 У пленарному засіданні оголошено перерву на 30 хвилин.


11:55 Альтернативний законопроект №3335-1 доповіла заступник Голови Комітету з питань антикорупційної політики Галина Янченко. Вона повідомила, що цим проектом пропонується створити законодавчі передумови для підвищення прозорості системи розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, реалізації таких активів, підвищення інституційної спроможності та ефективності роботи Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, збільшення надходжень до державного бюджету від реалізації активів, які перебувають в управлінні Національного агентства, а також усунути суперечності між чинними актами в частині розшуку, управління та реалізації активів, одержаних від корупційних та інших злочинів.

Г.Янченко також доповіла рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти його за основу проект №3335-1 з пропозицією доопрацювати зазначений законопроект до другого читання з урахуванням зауважень і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи.

За результатами голосування законопроект №3335-1 направлено 235 голосами «за».


11:44 Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності діяльності Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів №3335 доповідає народний депутат Андрій Мотовиловець.


11:40 За результатами голосування проект Постанови №4077 249 голосами прийнято в цілому. 


11:38 Проект Постанови про зміни у складі Ради Національного банку України №4077 доповів Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Він повідомив, що проектом Постанови пропонується звільнити Ричаківську Віру Іванівну з посади члена Ради Національного банку України у зв’язку із закінченням строку її повноважень та призначити членом Ради Національного банку України Горбаля Василя Михайловича.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти проект Постанови про зміни у складі Ради Національного банку України за основу та в цілому. 


11:34 312 голосами «за» проект Постанови прийнято в цілому.


11:28 Д.Лубінець повідомив, що Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді проект Постанови за результатами розгляду прийняти в цілому.


11:27 Проект Постанови про Звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття заходів для забезпечення населення Донецької області безперебійним водопостачанням №3835 доповіла народний депутат Наталія Королевська. У виступі вона привернула увагу до гострої проблеми Донбасу – критичної ситуації, яка склалася сьогодні в деяких населених пунктах Донецькій області у зв’язку з дефіцитом питного водопостачання.

Метою проекту Постанови є вжиття заходів для забезпечення населення Донецької області безперебійним водопостачанням.

Проектом Постанови пропонується звернутися до Кабінету Міністрів України з вимогою забезпечити фінансування у 2020 році за рахунок державного бюджету, у тому числі, коштів Державного фонду регіонального розвитку, а також сприяти залученню інвестиційних коштів для реалізації проектів капітального ремонту та реконструкції об’єктів Другого Донецького водопроводу Комунального підприємства "Компанія "Вода Донбасу",


11:14 Парламент прийняв Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мораторію на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті» з пропозиціями Президента України, №3640.


10:50 Пропозиції Президента України до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мораторію на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті" з пропозиціями Президента України №3640 доповідає Представник Президента України у Верховній Раді Руслан Стефанчук.


10:32 Народні депутати приступили до розгляду питань порядку денного. 


10:11 Із заявою від двох фракцій виступив народний депутат Олег Кулініч. У заяві йшлося про необхідність передбачення у проекті держбюджету на наступний рік додаткового фінансування доріг місцевого значення у Полтавській області.


10:05 Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив ранкове засідання.


Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Рада прийняла за основу законопроект про запровадження нового виду військової служби. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Андрей Костин о судебной реформе, ВККС, международных экспертах и адвокатской монополии
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Светлана Хома
    Светлана Хома
    судья Хозяйственного суда Тернопольской области
  • Ирина Венедиктова
    Ирина Венедиктова
    Генеральный прокурор Украины
загрузка...