Акт звірки: підписувати чи не підписувати

19:08, 19 апреля 2019
Підписання відповідачем актів звірки взаємних рахунків свідчить про визнання ним свого боргу та перериває перебіг строку позовної давності, — КГС ВС.
Акт звірки: підписувати чи не підписувати

Верховний Суд у постанові від 05.03.2019 у справі №910/1389/18 надав цілісне правове розуміння такого документа, як акт звірки взаємних рахунків у контексті його значення як доказу.

Верховний суд дійшов наступних висновків:

 1. Сам по собі акт звірки розрахунків не є належним доказом факту здійснення будь-яких господарських операцій (поставки, надання послуг тощо), оскільки не є первинним бухгалтерським обліковим документом.
 2. Підписання акта звірки, у якому зазначено розмір заборгованості, уповноваженою особою боржника, та підтвердження наявності такого боргу первинними документами свідчить про визнання боржником такого боргу.
 3. Відповідно до вимог чинного законодавства, бухгалтер, який підписав акт звірки, має такі повноваження у межах здійснення ним бухгалтерського обліку та посадових обов'язків.
 4. Підписання відповідачем актів звірки взаємних розрахунків за відповідними договорами поставок перериває перебіг строку позовної давності та є вчиненням відповідачем (боржником) дій, що свідчать про визнання ним свого боргу. У зв'язку з цим, згідно з ч. 3 ст. 267 Цивільного кодексу України, перебіг строку позовної давності після переривання почався заново.

З постановою Верховного Суду можна ознайомитись за посиланням.

Раніше «Судово-юридична газета» писала про те, що наявність договорів, акта прийому-здачі робіт (послуг), видаткових і податкових накладних не є достатнім та беззаперечним документальним підтвердженням фактичного виконання робіт та послуг.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Чи скасують соціальні гарантії та пільги: чому Слуги народу вирішили звернутися до КСУ
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Олег Кравцив
  Олег Кравцив
  судья Львовского окружного административного суда
 • Любовь Калиниченко
  Любовь Калиниченко
  судья Киевского районного суда Одессы
 • Дмитрий Луспеник
  Дмитрий Луспеник
  судья Кассационного гражданского суда Верховного Суда, секретарь Пленума Верховного Суда
 • Татьяна Гребенюк
  Татьяна Гребенюк
  судья Хозяйственного суда Харьковской области, член Рады судей Украины
 • Елена Истомина
  Елена Истомина
  судья Восточного апелляционного хозяйственного суда
загрузка...