Акт звірки: підписувати чи не підписувати

19:08, 19 апреля 2019
Підписання відповідачем актів звірки взаємних рахунків свідчить про визнання ним свого боргу та перериває перебіг строку позовної давності, — КГС ВС.
Акт звірки: підписувати чи не підписувати

Верховний Суд у постанові від 05.03.2019 у справі №910/1389/18 надав цілісне правове розуміння такого документа, як акт звірки взаємних рахунків у контексті його значення як доказу.

Верховний суд дійшов наступних висновків:

 1. Сам по собі акт звірки розрахунків не є належним доказом факту здійснення будь-яких господарських операцій (поставки, надання послуг тощо), оскільки не є первинним бухгалтерським обліковим документом.
 2. Підписання акта звірки, у якому зазначено розмір заборгованості, уповноваженою особою боржника, та підтвердження наявності такого боргу первинними документами свідчить про визнання боржником такого боргу.
 3. Відповідно до вимог чинного законодавства, бухгалтер, який підписав акт звірки, має такі повноваження у межах здійснення ним бухгалтерського обліку та посадових обов'язків.
 4. Підписання відповідачем актів звірки взаємних розрахунків за відповідними договорами поставок перериває перебіг строку позовної давності та є вчиненням відповідачем (боржником) дій, що свідчать про визнання ним свого боргу. У зв'язку з цим, згідно з ч. 3 ст. 267 Цивільного кодексу України, перебіг строку позовної давності після переривання почався заново.

З постановою Верховного Суду можна ознайомитись за посиланням.

Раніше «Судово-юридична газета» писала про те, що наявність договорів, акта прийому-здачі робіт (послуг), видаткових і податкових накладних не є достатнім та беззаперечним документальним підтвердженням фактичного виконання робіт та послуг.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Плюс 600 млн на суди та відстрочка виконання рішень по соціальним спорам: чи підтримають депутати
Плюс 600 млн на суди та відстрочка виконання рішень по соціальним спорам: чи підтримають депутати
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Олександр Завітневич
  Олександр Завітневич
  голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки
 • Микола Лагнюк
  Микола Лагнюк
  суддя Касаційного кримінального суду Верховного Суду
загрузка...