Рада збирається звільнити переселенців від сплати податку

21:18, 2 ноября 2019
Законопроект стосується лише податку на доходи додаткового блага, яке виникає в результаті перерахунку кредиторами заборгованості за договорами кредиту.
Рада збирається звільнити переселенців від сплати податку

29 жовтня народні депутати (Ткаченко М.М., Аллахвердієва І.В. та ін.) подали на розгляд до парламенту законопроект №2330 про внесення змін до підрозділу 1 розділу ХХ Податкового кодексу України у зв'язку із прийняттям Закону України "Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" щодо звільнення внутрішньо переміщених осіб від негативних наслідків невиконання грошових зобов'язань».

2014 року держава прийняла низку законодавчих актів, спрямованих на захист осіб, постраждалих від конфлікту на сході України та тимчасової окупації АР Крим. Зокрема, було передбачено норму про звільнення осіб, які проживали у визначених органами влади районах проведення антитерористичної операції, від нарахування пені та штрафів на основну суму заборгованості за кредитами та позиками.

Однак звужений перелік видів сум, від сплати яких звільняються постраждалі особи, не дозволив у повній мірі захистити їх від виставлених кредиторами рахунків, які часто у декілька разів перевищують суму основного боргу. Ідеться про різного роду комісії та проценти, нарахування яких тривало до моменту погашення заборгованості.

Також не було заборонено нарахування інфляційних втрат боргу, що також дозволяло кредиторам суттєво збільшувати суму заборгованості внаслідок інфляції, показник якої досягнув значних розмірів саме протягом 2014-2015 років.

Законопроектом пропонується доповнити Підрозділ 1 Розділу ХХ Податкового кодексу України новим пунктом 11, згідно з яким не вважається додатковим благом платника податку та не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу сума прощена (анульована) кредитором у зв’язку із перерахунком, проведеним кредитором відповідно до статті 92 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета»  писала, що Руслан Рябошапка прокоментував законопроект 1008.

Також ми писали, що депутати також планують оптимізувати порядок внесення змін до кримінального законодавства.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Нещеплених не допустять до роботи та навчання: чому у Києві протестували
Нещеплених не допустять до роботи та навчання: чому у Києві протестували
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Юрій Сіренко
    Юрій Сіренко
    голова Черкаського апеляційного суду
загрузка...