Верховний Суд повідомив, якими документами захисник підтверджує повноваження

15:19, 2 декабря 2019
Долучення до матеріалів провадження витягу з реєстру адвокатів не передбачено.
Верховний Суд повідомив, якими документами захисник підтверджує повноваження

Касаційний кримінальний суд по cправі №201/1058/19 розтлумачив п. 2 ч. 1 ст. 50 КПК України. Так, повноваження захисника на участь у кримінальному провадженні підтверджуються: свідоцтвом про право на зайняття адвокатською діяльністю; ордером, договором із захисником або дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Касаційна інстанція зазначає, що у цьому випадку використана синтаксична конструкція, в якій однорідні члени речення з`єднані безсполучниковим зв`язком і між двома останніми членами речення стоїть розділовий сполучник «або».

Таким чином, пункт 2 ч. 1 ст. 50 КПК України визначає, що повноваження захисника мають вважатися підтвердженими, якщо на додаток до документу, передбаченого п. 1, захисник надав хоча б один із документів, передбачених п. 2 ч. 1 цієї статті цього кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 50 КПК України «встановлення будь-яких додаткових умов для підтвердження повноважень захисника чи для його залучення до участі в кримінальному провадженні не допускається». При цьому долучення до матеріалів кримінального провадження захисником витягу з Єдиного реєстру адвокатів України законодавством не передбачено.

Справа була розглянута за касаційною скаргою захисника в інтересах підозрюваного на ухвалу Дніпровського апеляційного суду від 15 травня 2019 року про повернення апеляційної скарги у кримінальному провадженні.

Ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 29 січня 2019 року задоволено клопотання слідчого слідчого відділу Соборного ВП ДВР ГУНП в Дніпропетровській області. За відсутності підозрюваного обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Ухвалою Дніпровського апеляційного суду від 15 травня 2019 року апеляційну скаргу адвоката, подану в інтересах підозрюваного, на ухвалу слідчого судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 29 січня 2019 року повернуто особі, що її подала.

Повертаючи адвокату апеляційну скаргу, суд апеляційної інстанції зазначив, що він на підтвердження повноважень захисника додав до своєї апеляційної скарги лише ордер та копію свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю, але не додав копію договору про надання правової допомоги адвоката та витяг з Єдиного реєстру адвокатів України, і таким чином не підтвердив свої повноваження на представництво інтересів підозрюваного.

Раніше заборона ВІЛ-інфікованим усиновлювати дітей судом визнана дискримінаційною та скасована.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Зарплата працівників апаратів судів: чи буде вирішена проблема, відео
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Алексей Плахов
  Алексей Плахов
  судья Восточного апелляционного хозяйственного суда
 • Оксана Чус
  Оксана Чус
  судья Центрального апелляционного хозяйственного суда
 • Олег Билоус
  Олег Билоус
  судья Кассационного административного суда Верховного Суда
 • Анатолий Радчук
  Анатолий Радчук
  судья Одесского окружного административного суда
 • Владимир Гончар
  Владимир Гончар
  судья Кропивницкого апелляционного суда