Суддя прокоментувала законопроект про боротьбу зі злодіями в законі

17:11, 15 января 2020
Через відповідні зміни в законодавстві Грузії злочинні спільноти переїхали до України та встановлюють тут свої порядки, — суддя.
Суддя прокоментувала законопроект про боротьбу зі злодіями в законі

Як відомо, до Верховної Ради України внесено законопроект №2513 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою». Законопроект спирається на досвід Грузії, Вірменії та Італії у боротьбі зі злодіями в законі.

Серед іншого, законопроектом пропонується доповнити статті Кримінального кодексу у питаннях визначення поняття «злодій у законі», встановлення правила кваліфікації діянь, вчинених особою у складі або в інтересах злочинної організації чи злочинної спільноти, виконання спеціального завдання з попередження чи розкриття злочинної діяльності злочинної спільноти тощо.

Під час засідання Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, який 15 січня розглядає даний законопроект до другого читання, позитивні очікування від прийняття цієї ініціативи прокоментували представники правоохоронних органів.

Також його прокоментувала суддя Печерського районного суду міста Києва Олеся Батрин

«Вказаний законопроект є революційним — на території України такого закону ще не приймалося. Зрозуміло, що зміни, які планується внести до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів, будуть діяти в основному на попередження. Так, через відповідні зміни в кримінальному законодавстві Грузії злочинні спільноти, за даними правоохоронних органів, приїхали на територію України та тепер тут знаходяться. На даний час картина є досить складною. Вже дійшло до того, що навіть у райцентрах знаходяться злодії в законі, які дозволяють собі зайти в приміщення державного органу та встановлювати свої порядки. Маємо надію, що ці «авторитети» залишать територію України.

Що стосується заходів безпеки, існує закон, який застосовується до свідків, слідчих, прокурорів та суддів. Забезпечити безпеку їх родин за даним законом, вочевидь, складно. Але якщо ми нічого не будемо робити, ситуація не зміниться», — зауважила суддя.

Нагадаємо, що член Комітету з питань правоохоронної діяльності Максим Бужанський бачить ризики, які несе даний законопроект. Про це він повідомив у коментарі Право ТВ.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Чому право скаржитися до Верховного Суду слід обмежити: позиція представника Президента в КСУ
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Ирина Тарасова
  Ирина Тарасова
  судья Восточного апелляционного хозяйственного суда
 • Андрей Бойко
  Андрей Бойко
  судья Пятого апелляционного административного суда
 • Елена Кузьмишина
  Елена Кузьмишина
  заместитель председателя Шестого апелляционного административного суда
 • Галина Пилипьюк
  Галина Пилипьюк
  судья Зализнычного районного суда Львова
 • Олег Грегуль
  Олег Грегуль
  судья Деснянского районного суда Киева