Депутати просять Конституційний Суд пояснити, що таке гідні умови життя: яка мета

11:05, 6 мая 2020
Депутати на чолі з головою соціального комітету Третьяковою, яка ініціює переїзд КСУ до Харкова, хочуть від Конституційного Суду тлумачення поняття гідні умови життя.
Депутати просять Конституційний Суд пояснити, що таке гідні умови життя: яка мета
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Що таке гідні умови життя, про які йдеться в преамбулі Конституції України, - з цим питанням до Конституційного Суду звернулися 142 нардепи на чолі з ініціаторкою переїзду Конституційного Суду до Харкова, головою соціального комітету Верховної Ради Галиною Третьяковою.

В конституційному поданні вони просять КСУ надати чітке офіційне тлумачення цьому поняттю. А це означає, що в подальшому вони зможуть посилатися на таке тлумачення при підготовці відповідних законодавчих ініціатив.

Зокрема, законопроектів щодо обмеження чи звуження певних соціальних гарантій, пільг чи компенсацій.

Поняття «гідні умови життя людини», на думку депутатів, наразі є недостатньо конкретизованим - тому це створює їм складнощі при підготовці законів.

Парламентарі вважають, що КСУ не використовує цю юридичну конструкцію, а послуговується в своїх рішеннях іншими - «достатній життєвий рівень» або «гідний життєвий рівень», а також говорить про обов’язок держави забезпечувати «гідні умови життя кожному громадянину», не розкриваючи, втім, «жодне з вказаних понять».

«Виконуючи конституційні повноваження щодо прийняття законів, які стосуються системи соціального захисту та соціального забезпечення в Україні, Верховна Рада матиме єдиний підхід до розуміння гідних умов життя», - підкреслюють депутати в поданні.

«Підставою для даного подання є практична необхідність у роз’ясненні та офіційній інтерпретації положень абзацу 4 преамбули Конституції в її зв’язку з іншими положеннями Основного Закону з метою з’ясування, які умови життя людини слід вважати гідними з урахуванням соціальної спрямованості економіки держави, а також, що є показником гідних умов життя в аспекті головного обов’язку держави утверджувати і забезпечувати права та свободи людини і громадянина», - зазначають депутати.

Нагадаємо, що законопроектом Галини Третьякової пропонується перенести КСУ до Харкова , а також заборонити юридичним особам звертатися до Конституційного Суду з конституційною скаргою щодо неконституційних законів або їх окремих норм.

Також вона вносила законопроект №2584, який передбачає надання роботодавцю можливості звільняти працівника в разі втрати до нього довіри.

Раніше Галина Третьякова вносила законопроект стосовно обмеження права громадян на відповідь від чиновників.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Обыски и незаконное изъятие имущества: как остановить давление на бизнес, прямой эфир Право ТВ
Обыски и незаконное изъятие имущества: как остановить давление на бизнес, прямой эфир Право ТВ
Сегодня день рождения празднуют
 • Віктор Городовенко
  Віктор Городовенко
  суддя Конституційного Суду України
 • Валерій Сагайдак
  Валерій Сагайдак
  суддя Харківського окружного адміністративного суду
 • Андрій Кирилюк
  Андрій Кирилюк
  суддя Залізничного районного суду м. Львова