Мінсоцполітики пропонує новий порядок виплати довічного утримання суддям, включно з КСУ

15:00, 1 октября 2020
Урядовці пропонують внести зміни до закону про судоустрій щодо порядку виплати щомісячного довічного грошового утримання суддів.
Мінсоцполітики пропонує новий порядок виплати довічного утримання суддям, включно з КСУ
www.agtl.com.ua

Як відомо, наразі щомісячне довічне грошове утримання суддям виплачується органами Пенсійного фонду України за рахунок коштів Державного бюджету України. Втім, урядовці вирішили змінити цей порядок.

Так, у розпорядженні «Судово-юридичної газети» опинився проект закону, нещодавно розроблений Міністерством соціальної політики, яким передбачено зміну порядку призначення та виплати довічного утримання суддів.

Законопроект передбачає внесення змін до статті 142 закону «Про судоустрій та статус суддів» та до статті 27 закону «Про Конституційний Суд України» – обидві статті регулюють питання довічного утримання суддів.

Урядовці пропонують забрати обов’язок виплачувати утримання у Пенсійного фонду. Натомість вони вважають за доцільне передати обов’язок призначати та здійснювати такі виплати судам, з яких суддя виходить у відставку.

У міністерстві вважають, що законопроект матиме позитивний вплив, адже «дозволить спростити порядок призначення і виплати щомісячного довічного грошового утримання суддів».

Разом з тим, урядовці не пояснюють недоліки існуючої системи. У пояснювальній записці до законопроекту у відповідному розділі міститься лише опис чинного процесу призначення та виплат довічного утримання – про недоліки цієї системи нічого не сказано. Зазначають лише, що чинний «порядок призначення і виплати щомісячного довічного грошового утримання суддів має певні особливості, які пов’язані із обчисленням стажу роботи, який для суддів здійснюється судом, з якого суддя вийшов у відставку»

Логічним буде припустити, що ухвалення законопроекту потребуватиме збільшення фінансування судів для забезпечення виплати довічного утримання суддів у відставці. А зважаючи на нині існуючі проблеми із фінансуванням діяльності судів, важко сказати, чи не поширяться ці проблеми і на виплати суддям довічного утримання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Почему в Венецианской комиссии недовольны судебной реформой от Зеленского
Почему в Венецианской комиссии недовольны судебной реформой от Зеленского
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Юлія Іваненко
  Юлія Іваненко
  суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ
 • Ольга Калашнікова
  Ольга Калашнікова
  суддя Київського районного суду м. Одеси
 • Ірина Літвінова
  Ірина Літвінова
  суддя Київського районного суду м. Одеси
 • Ольга Рябцева
  Ольга Рябцева
  суддя Господарського суду Київської області
загрузка...