Стандарти доброчесності для суддів - НАЗК та Рада суддів розроблять разом

12:28, 22 октября 2020
Співпраця Ради суддів та НАЗК допоможе сформувати чіткі й зрозумілі стандарти доброчесності для суддів, — голова НАЗК.
Стандарти доброчесності для суддів - НАЗК та Рада суддів розроблять разом
РСУ

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) та Рада суддів України (РСУ) розпочинають співпрацю для ефективного запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у суддів. Також співробітництво стосуватиметься дотримання суддями законодавства з питань етичної поведінки.

Ці питання обговорили Голова НАЗК Олександр Новіков та Голова РСУ Богдан Моніч під час робочої зустрічі.

«Впевнений, що спільними зусиллями ми зобов’язані сформувати для суддів чіткі і зрозумілі стандарти доброчесності. Наша позиція полягає в тому, щоби не давати можливості будь-яке судове рішення ставити під сумнів через присутність конфлікту інтересів у діяльності суддів. Адже з погляду цілісності держави — судова влада це ключова ланка в забезпеченні авторитету всього державного управління», — зазначив Голова НАЗК.

Голова РСУ Богдан Моніч підкреслив, що наразі існує питання дублювання повноважень НАЗК та Ради в частині контролю за додержанням вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності суддів.

Так, РСУ має здійснювати контроль за додержанням вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності суддів, Голови чи членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Голови Державної судової адміністрації України чи його заступників (пункту 6 частини 8 статті 133 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).

Водночас Закон України «Про запобігання корупції» відносить здійснення моніторингу та контролю за виконанням актів законодавства з питань етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у суддів, а також роз’яснення з цих питань, до повноважень НАЗК.

«Зазначені норми до певної міри дублюють повноваження РСУ й НАЗК у цьому питанні, що не може не позначитися на рішеннях, які приймаються Радою суддів і Національним агентством. Відтак, нам необхідно докласти зусиль, щоб усунути різночитання і визначитися з розмежуванням повноважень у цій сфері», — наголосив Богдан Моніч.

За підсумками зустрічі НАЗК та РСУ домовилися спільно опрацювати норми законодавства та наявні роз’яснення й напрацювати спільні позиції з питань врегулювання конфлікту інтересів у суддів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Paperless и отмена штампа в паспорте: как это будет работать
Paperless и отмена штампа в паспорте: как это будет работать
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Сергій Хопта
  Сергій Хопта
  суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду
 • Оксана Струбіцька
  Оксана Струбіцька
  суддя Чернівецького апеляційного суду
 • Олена Первушина
  Олена Первушина
  суддя Голосіївського районного суду міста Києва
 • Наталія Охотницька
  Наталія Охотницька
  заступник голови Господарського суду Тернопільської області
 • Любомир Андрейчук
  Любомир Андрейчук
  суддя Господарського суду Закарпатської області
загрузка...