Функціонування органів правосуддя на період карантину: комітет Ради звернувся до громадян

10:20, 20 марта 2020
Під час карантину суди повинні працювати, а громадяни – із розумінням поставитися до заходів, спрямованих на нерозповсюдження коронавірусу.
Функціонування органів правосуддя на період карантину: комітет Ради звернувся до громадян
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики затвердив звернення до громадян щодо функціонування органів правосуддя на період карантину, визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», підтримавши заходи, які були передбачені раніше ухваленими рішеннями Ради суддів України і які впроваджуватимуться в судах. Про це повідомляє офіційний сайт Верховного Суду.

У зверненні наголошується: навіть якщо ВР України вирішить запровадити надзвичайний стан, права громадян на звернення до суду та отримання правничої допомоги не можуть бути обмежені, оскільки це є прямою нормою Конституції України.

«Тобто під час карантину суди повинні працювати, забезпечуючи громадянам доступ до правосуддя. Водночас мають бути вжиті заходи для нерозповсюдження небезпечної інфекційної хвороби під час відправлення правосуддя.

Комітет звернув увагу на те, що всі заходи, запропоновані Радою суддів України та зборами суддів, зокрема прохання до громадян, які є учасниками судових процесів, утриматися від участі у судових засіданнях, якщо слухання не передбачають обов'язкової присутності учасників сторін, носять рекомендаційний характер. При цьому члени комітету попросили громадян із розумінням поставитись до заходів, які можуть кимось вважатись як обмежувальні, адже такі заходи запроваджуються для того, щоб не допустити розповсюдження небезпечної інфекційної хвороби та убезпечити відвідувачів судів від поширення інфекційних захворювань», — йдеться у повідомленні ВС.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, як пройшли перші дні роботи столичних судів в умовах епідемії та карантину.

Також відомо, які особливі умови доступу до судів вводяться на період карантину.

Додамо, Національна школа суддів запровадила онлайн-лекції для суддів на час карантину.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Наталія Коломієць
    Наталія Коломієць
    суддя Херсонського апеляційного суду
  • Андрій Коротких
    Андрій Коротких
    суддя Шостого апеляційного адміністративного суду