Судова система перебуває у стресовій ситуації: Олексій Маловацький про реалії та перспективи кадрового забезпечення судів

18:30, 15 сентября 2020
Заступник Голови ВРП вкотре окреслив комплексні кроки для вирішення проблеми кадрового голоду.
Судова система перебуває у стресовій ситуації: Олексій Маловацький про реалії та перспективи кадрового забезпечення судів

Наразі кожна третя посада судді є вакантною, а близько 30 % суддів мають право на відставку, що ставить під загрозу дотримання розумних строків розгляду справ та забезпечення права громадян на доступ до правосуддя. Про це розповів заступник Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький під час онлайн-дискусії «А судді де? Кадровий дефіцит в період реформ», передає пресцентр ВРП. 

«Зараз судова система перебуває у стресовій ситуації і реагувати на це необхідно негайно», — наголосив Олексій Маловацький.

Під час виступу заступник Голови ВРП вкотре окреслив комплексні кроки для вирішення проблеми кадрового голоду, з-поміж яких, насамперед:

 • запуск роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та відновлення процедур кваліфікаційного оцінювання;
 • визначення граничного навантаження суддів;
 • якісне процесуальне законодавство;
 • запровадження судового прецеденту в правовій системі України.

Пріоритетним кроком є також ефективний добір суддів. Для забезпечення швидкого доступу до професії судді пропонується оптимізувати конкурсні процедури та реалізувати можливість впровадження незалежних центрів оцінювання суддів при апеляційних округах.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» повідомляла, що кількість посад голів судів і їх заступників і, відповідно, кількість керівників апарату буде зменшена

Додамо, заступник голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький раніше повідомив, що в основу об’єднання судів має лягти не географічний принцип, а принцип вирівнювання навантаження.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Андрей Костин о судебной реформе, ВККС, международных экспертах и адвокатской монополии
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Светлана Хома
  Светлана Хома
  судья Хозяйственного суда Тернопольской области
 • Ирина Венедиктова
  Ирина Венедиктова
  Генеральный прокурор Украины
загрузка...