Позов митрополита ПЦУ до УПЦ МП: суд став на бік Московського патріархату

13:08, 6 февраля 2019
Вінницький апеляційний суд задовольнив апеляцію на ухвалу суду першої інстанції про забезпечення позову.
Позов митрополита ПЦУ до УПЦ МП: суд став на бік Московського патріархату

У вівторок, 5 лютого, Вінницький апеляційний суд задовольнив апеляцію представників УПЦ Московського патріархату та скасував ухвалу Вінницького міського суду про забезпечення позову колишнього митрополита УПЦ МП, а нині ієрарха Православної церкви України Симеона (Шостацького). Про це повідомляє прес-служба суду.

Раніше, 28 грудня 2018 року, Вінницький міський суд прийняв ухвалу щодо забезпечення позову митрополита Вінницького і Барського до Української православної церкви Московського патріархату.

Зазначимо, що один із двох єпископів УПЦ МП, що взяли участь у Об’єднавчому соборі 15 грудня в Софійському соборі та вирішили долучитися до новоствореної Православної церкви України, Симеон (Шостацький) оскаржує рішення Синоду УПЦ МП від 17 грудня про своє звільнення з посади керівника єпархії.

Для забезпечення свого позову митрополит просив суд прийняти ухвалу, якою тимчасово заборонити реєстрацію архієпископа УПЦ МП Варсонофія (Столяра) в якості нового керівника єпархії.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Верховний Суд ухвалив важливу постанову у справі про зміну підлеглості церковними громадами. КГС ВС підтвердив право зборів парафії вирішувати питання про канонічну підлеглість храму.

Також ми повідомляли, що 49 народних депутатів звернулися до Конституційного Суду України з проханням перевірити конституційність закону про перейменування УПЦ Московського патріархату.

Ще раніше стало відомо, що Президент України Петро Порошенко нагородив орденами Ярослава Мудрого трьох митрополитів новоствореної ПЦУ. Колишній митрополит Вінницький і Барський УПЦ МП Симеон (Шостацький) отримав орден Ярослава Мудрого IV ступеня.

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Податкові спори: погляд з Польщі
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Дмитрий Боровков
    Дмитрий Боровков
    судья Зализнычного районного суда Львова