ЄСПЛ висловився щодо проблеми доступу ромів до питної води

19:49, 10 марта 2020
Суд не знайшов порушень.
ЄСПЛ висловився щодо проблеми доступу ромів до питної води

Європейський суд з прав людини висловився щодо доступу ромів до питної вод у справі «Hudorovič and Others v. Slovenia». Про це повідомила у Facebook суддя ЄСПЛ Ганна Юдківська.

За її словами, в цій конкретній справі, де заявники належали до ромських громад, які проживають у нелегальних поселеннях без відповідного сервісу, і скаржилися, що їм не було забезпечено доступ до основних комунальних послуг, зокрема, до безпечної питної води та каналізації, Суд не знайшов порушення, адже держава не залишалася байдужою: ряд заходів, прийнятих для забезпечення доступу заявників до безпечної питної води та санітарії, враховував вразливе становище заявників та задовольняв, на думку Суду вимоги статті 8 Конвенції.

«Суд має пам’ятати, що без води людина не може вижити. Постійний та тривалий брак доступу до безпечної питної води може, таким чином, за своєю природою мати несприятливі наслідки для здоров'я та людської гідності, ефективно підриваючи суть приватного життя та реалізацію права на повагу до житла. Отже, за цих суворих умов, Суд не може виключити, що таке переконливе твердження може викликати позитивні зобов'язання держави», — йдеться у тексті рішення суду.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що ЄСПЛ роз’яснив, що робити з будинком, зведеним у порушення будівельних стандартів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Суди і коронавірус: як суди можуть працювати в умовах карантину
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Владимир Бугиль
  Владимир Бугиль
  судья Шевченковского районного суда Киева
 • Андрей Горяйнов
  Андрей Горяйнов
  председатель Шестого апелляционного административного суда
 • Татьяна Шилова
  Татьяна Шилова
  член Высшей квалификационной комиссии судей Украины в 2015-2019 гг.
 • Галина Разюк
  Галина Разюк
  заместитель председателя Юго-западного апелляционного хозяйственного суда