КГС ВС відновив розгляд справи щодо спірної надбудови на історичному Подолі в Києві

20:35, 21 января 2021
Позовна заява обґрунтована тим, що Київська міська рада звернулася за захистом своїх прав, зазначаючи про здійснення Товариством самочинного будівництва об’єкта нерухомості.
КГС ВС відновив розгляд справи щодо спірної надбудови на історичному Подолі в Києві

21 січня 2021 року колегія суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду розглянула касаційну скаргу Київської міської ради на постанову Північного апеляційного господарського суду від 21 жовтня 2020 року у справі № 910/27779/14 до ТОВ «Пателі Лізинг» про зобов’язання вчинити дії. Про обставини справи розповіли у пресслужбі Верховного Суду.

Позовна заява обґрунтована тим, що Київська міська рада як власник земельної ділянки звернулася за захистом своїх прав у порядку ст. 376 ЦК України, зазначаючи про здійснення Товариством самочинного будівництва об’єкта нерухомості, а саме 9–12 надземних поверхів житлово-офісного комплексу на земельній ділянці на вул. Нижній Вал, 27–29 у м. Києві без дотримання будівельних норм, а також за відсутності необхідної проєктно-кошторисної документації.

Рішенням Господарського суду міста Києва від 27 листопада 2019 року позовні вимоги Київської міської ради було задоволено повністю.

Зобов’язано ТОВ «Пателі Лізинг» знести самочинно збудовану надбудову (поверхи), яка зведена вище восьмого надземного поверху будівлі житлово-офісного комплексу із вбудованими приміщеннями громадського харчування та підземним паркінгом.

Північний апеляційний господарський суд постановою від 27 лютого 2020 року скасував рішення Господарського суду міста Києва від 27 листопада 2019 року та закрив провадження у справі № 910/27779/14.

Скасовано заходи забезпечення позову, вжиті ухвалою Господарського суду міста Києва від 9 лютого 2015 року у цій справі.

Не погоджуючись із постановою апеляційної інстанції, Київрада звернулася з касаційною скаргою щодо скасування зазначеної постанови та повернення справи до Північного апеляційного господарського суду для продовження розгляду.

Сьогодні КГС ВС задовольнив скаргу Київської міської ради, скасувавши постанову Північного апеляційного господарського суду від 21 жовтня 2020 року у справі № 910/27779/14, та направив справу до Північного апеляційного господарського суду для продовження розгляду.

Із повним текстом постанови Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду у справі № 910/27779/14 можна буде ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Верховний Суд висловився щодо ознак самочинного будівництва.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Компенсація суддівської винагороди за карантин та зарплата апарату судів: що робити
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Сергей Нагорянский
  Сергей Нагорянский
  судья Окружного административного суда Киева
 • Наталья Дучал
  Наталья Дучал
  судья Восточного апелляционного хозяйственного суда
 • Людмила Белова
  Людмила Белова
  судья Шестого апелляционного административного суда
 • Елена Журавская
  Елена Журавская
  Секретарь Рады судей Украины
 • Виктория Коновалова
  Виктория Коновалова
  судья Луганского апелляционного суда
загрузка...