Компенсація військовим за невикористану відпустку: ВС розгляне зразкову справу

14:10, 21 марта 2019
Верховний Суд вирішує зразкові справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Компенсація військовим за невикористану відпустку: ВС розгляне зразкову справу

9 квітня 2019 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розгляне як зразкову справу за позовом до військової частини А1815. Про це передає прес-служба ВС.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач не провів із позивачем усіх розрахунків, зокрема щодо виплати грошової компенсації за невикористані календарні дні соціальної відпустки, передбаченої Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», в період з оголошення мобілізації.

Позивач просить визнати таку бездіяльність військової частини протиправною та зобов'язати нарахувати й виплатити грошову компенсацію за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій за період з 2015 року по 2018 рік, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби.

Доцільність розгляду цієї справи Верховним Судом як зразкової обґрунтовано необхідністю ухвалення зразкового рішення для формування єдиної судової практики вирішення цієї категорії спорів.

Верховний Суд вирішує зразкові справи за правилами спрощеного позовного провадження – без повідомлення сторін (ч. 5 ст. 290 КАС України).

Ухвала про відкриття провадження у зразковій справі від 18 березня 2019 року у справі №620/4218/18 (адміністративне провадження №Пз/9901/4/19).

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що 5 березня Шостий апеляційний адмінсуд не задовольнив скаргу Кабміну та залишив у силі рішення Окружного адмінсуду Києва у справі щодо визначення обмеженого переліку підстав для перерахунку пенсій військовим пенсіонерам.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Paperless и отмена штампа в паспорте: как это будет работать
Paperless и отмена штампа в паспорте: как это будет работать
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Олег Макаров
  Олег Макаров
  секретар Комітету Верховної Ради України з питань правової політики
 • Ігор Кощеєв
  Ігор Кощеєв
  суддя Центрального апеляційного господарського суду
 • Тетяна Козир
  Тетяна Козир
  суддя Північного апеляційного господарського суду
 • Юлія Зоркіна
  Юлія Зоркіна
  суддя Харківського окружного адміністративного суду
 • Ольга Лук’янчук
  Ольга Лук’янчук
  суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду
загрузка...