Жорстоко вбили чоловіка: у резонансній справі є подробиці

16:10, 25 марта 2019
Підозрювані утримуватимуться під вартою.
Жорстоко вбили чоловіка: у резонансній справі є подробиці

Колегією суддів Кропивницького апеляційного суду залишено без задоволення апеляційні скарги сторони захисту чоловіка та жінки, підозрюваних у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого п. 12 ч. 2 ст. 115 КК України, та залишено без змін ухвали слідчого судді, якими стосовно підозрюваних застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Про це передає прес-служба суду.

За версією слідства, чоловік та жінка (співмешканці) підозрюються у тому, що спільно спричинили потерпілому тілесні ушкодження у вигляді затягування у нього на шиї шнура та ударів ножем, від яких останній помер на місці.

Захисники підозрюваних звернулися з апеляційними скаргами на ухвали слідчого судді, просили обрати запобіжний захід, не пов'язаний з триманням під вартою, вказуючи на відсутність доведених ризиків.

Прокурор зазначив, що ухвали слідчого судді є законними і обґрунтованими, та просив суд відхилити апеляційні скарги з огляду на існування обґрунтованих ризиків, зокрема, щодо переховування підозрюваних від органів досудового розслідування та суду, оскільки вони підозрюються у вчиненні особливо тяжкого злочину, покарання за який передбачено у вигляді позбавлення волі строком до 15 років або довічного позбавлення волі. Прокурор зазначив, що є ризик того, що підозрюваний може продовжити вчиняти інші кримінальні правопорушення, як соціально та фінансово не забезпечена особа та як особа, схильна до вчинення злочинів, не маючи соціальних зв’язків, тобто наявні ризики, передбачені ч. 1 ст. 177 Кримінального процесуального кодексу України.

Колегією суддів  враховано, що об’єктом посягання є найвищі соціальні цінності: недоторканість життя та здоров’я людини, а саме умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Зі слів підозрюваного, у січні 2016 року він звільнився з місць позбавлення волі та 30 січня 2019 року засуджений Кіровоградський районним судом Кіровоградської області до 3 років 3 місяців позбавлення волі. Таким чином, він є особою, схильною до вчинення злочинів, їх характер та сукупність свідчить, що він протиставляє себе суспільству, не бажаючи слідувати вимогам закону та відповідним законодавчо визначеним обмеженням щодо поведінки та вчинків. З аналізу характеризуючих даних підозрюваного, він є особою без соціальних зв’язків (не одружений, відсутність дітей, офіційного місця роботи, накопичень, власності тощо), та з метою запобігання скоєнню нових злочинів слідчий суддя дійшов вірного висновку про необхідність задоволення заявленого клопотання та обрання підозрюваному запобіжного заходу саме у вигляді тримання під вартою.

Підозрювана в судовому засіданні вказала, що позбавлена батьківських прав щодо дітей, накопичень не має, сталої роботи не має. Вказане свідчить про відсутність стійких соціальних зв’язків, та з метою запобігання скоєнню нових злочинів слідчий суддя дійшов вірного висновку про необхідність задоволення заявленого клопотання та обрання підозрюваній запобіжного заходу саме у вигляді тримання під вартою.

За результатами розгляду апеляційний суд постановив:

 • апеляційні скарги сторони захисту залишити без задоволення;
 • ухвали слідчого судді залишити без змін.

Таким чином, підозрювані утримуватимуться під вартою в межах строку досудового розслідування. 

З повним текстом ухвал можливо ознайомитися після його виготовлення та внесення до ЄДРСР за єдиним унікальним №404/1459/19.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» писала, що на Житомирщині син зарізав власну матір. Свою вину затриманий визнав, однак чітко пояснити скоєне не може. Усі обставини та причини, що призвели до трагедії, з’ясовуються у рамках кримінального провадження.

Також на Борщівщині сварка між подружжям завершилася реанімаційним відділенням для обох. За попередніми даними, під час сварки чоловік завдав близько двадцяти ударів ножем дружині в живіт, грудну клітину, передпліччя і проникаючий у селезінку. Приблизно стільки ж разів він встиг ударити себе.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Заработает ли Реестр исполнительных документов и предъявление к исполнению решений через Дію
Заработает ли Реестр исполнительных документов и предъявление к исполнению решений через Дію
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Сергій Глазько
  Сергій Глазько
  суддя Сумського окружного адміністративного суду
 • Роман Ігнатов
  Роман Ігнатов
  суддя Київського апеляційного суду
загрузка...