Знущалась над безхатьком: суд покарав працівницю поліції

11:42, 27 марта 2019
Потерпілий отримав легкі тілесні ушкодження.
Знущалась над безхатьком: суд покарав працівницю поліції

У вівторок, 26 березня Зарічним районним судом м. Сум ухвалено обвинувальний вирок стосовно колишньої патрульної поліцейської. Жінка обвинувачується у перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що супроводжувалось насильством (частина друга статті 365 Кримінального кодексу України). Про це передає прес-служба суду.

Жінці призначено покарання у вигляді 3-х років позбавлення волі з іспитовим строком на 2 роки з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах пов’язані з виконанням функцій представника влади строком на 3 роки, з позбавленням спеціального звання лейтенант поліції.

Мова йде про резонансну подію, що відбулась 13 травня 2018 року. Тоді патрульні поліцейські о 17:40  отримали повідомлення про те, що біля одного з будинків по вул. Олександра Аніщенка в м. Суми на лавці лежить чоловік у нетверезому стані. Громадянка К. обвинувачується в тому, що, прибувши за вказаною адресою та будучи інспектором роти батальйону Управління патрульної поліції в Сумській області, застосувала до чоловіка, який не чинив опір, заходи фізичного впливу. Зокрема вона наносила чоловікові удари ногою по правій гомілці, а також наступала взутою ногою на ступню потерпілого.

Потерпілий, відповідно до висновків експерта, отримав легкі тілесні ушкодження. На даний час жінка звільнена з посади інспектора роти батальйону Управління патрульної поліції в Сумській області.

«В судовому засіданні належними і допустимими доказами доведено факт того, що громадянка К., будучи представником влади і службовою особою правоохоронного органу, умисно вчинила дії, які явно виходять за межі наданих їй прав та повноважень, і такі її дії супроводжувались болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого. Тобто, вина обвинуваченої доведена в повному обсязі.

Судом враховано ступінь тяжкості вчиненого жінкою злочину, а саме те, що обвинувачена вчинила тяжкий злочин. При цьому, також взято до уваги позицію потерпілого, який не мав претензій морального та матеріального характеру до обвинуваченої.

Жінка є несудимою, розлучена та самостійно виховую малолітню дитину. Вона також проживає разом з батьками, які за станом здоров’я потребують її постійної уваги, фінансової допомоги та моральної підтримки. Щоб зберегти соціальний зв’язок обвинуваченої із сім’єю, насамперед з дитиною, та не лишати дитину материнської турботи та ролі у вихованні, оскільки батько такої участі у вихованні не приймає, суд вважав, що обвинувачену можливо на підставі статті 75 Кримінального кодексу України звільнити від відбування основного покарання з випробуванням та призначенням іспитового строку», - йдеться у повідомленні суду.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань розслідують факт перевищення службових повноважень трьома працівниками патрульної поліції Києва, що призвело до тяжких наслідків — смерті потерпілого. 

Також нам стало відомо, що слідчі Державного бюро розслідувань затримали адвоката директора державного підприємства за надання неправомірної вигоди. Чоловік запропонував співробітникам управління захисту економіки неправомірну вигоду у розмірі 1000 доларів США за вчинення дій в інтересах свого клієнта.

Крім того, оперативники управління захисту економіки в Полтавській області та слідчі прокуратури Київської області зібрали матеріали щодо протиправної діяльності групи осіб, які налагодили систему отримання «відкатів» від суб’єктів господарювання.

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Paperless и отмена штампа в паспорте: как это будет работать
Paperless и отмена штампа в паспорте: как это будет работать
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Уляна Братичак
  Уляна Братичак
  суддя Львівського окружного адміністративного суду
 • Юрій Скалозуб
  Юрій Скалозуб
  голова Чернігівського окружного адміністративного суду
 • Павло Гречківський
  Павло Гречківський
  член Вищої ради правосуддя
 • Тетяна Танасогло
  Тетяна Танасогло
  суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду
загрузка...