Майже 5800 кримінальних проваджень: у ДБР прозвітували за три місяці роботи

13:55, 28 марта 2019
У провадженнях ДБР найбільше фігурують представники правоохоронних органів.
Майже 5800 кримінальних проваджень: у ДБР прозвітували за три місяці роботи

Протягом трьох місяців роботи ДБР здійснювало досудове розслідування у 5794 провадженнях. 510 з них вже скеровано до суду. Про це повідомив директор ДБР Роман Труба під час презентації результатів роботи Державного бюро розслідувань за 2018 рік, передає прес-служба Бюро.

«Протягом минулого року усі зусилля ми скерували для того, щоб слідчі ДБР восени розпочали роботу та зареєстрували перші провадження. Для цього ми провели найбільший конкурс та забезпечили умови для початку роботи працівників ДБР. 27 листопада 2018 року відбулося те, для чого ми працювали: ДБР відкрило перші провадження. Усього за три місяці їх вже було майже 6 тисяч», — розповів під час брифінгу Роман Труба.

Він повідомив, що найбільше проваджень у Полтавського, Київського та Краматорського територіальних управлінь ДБР  1129, 905 та 845 відповідно. А також зауважив, що у провадженнях ДБР найбільше фігурують представники правоохоронних органів  2826 осіб. Осіб, які вчинили військові злочини  2294, суддів  202, високопосадовців  7.

«Серед представників правоохоронних органів найбільше фігурують працівники Національної поліції України — 2201 людина. Хочу пояснити, що нам підслідні усі правоохоронці — від патрульних до керівників підрозділів, тому така кількість осіб, які фігурують у кримінальних провадженнях ДБР, зрозуміла. Серед інших правоохоронців, які є учасниками проваджень ДБР, 226 — з органів прокуратури, 92 — з СБУ, 91 — з ДФС»,  розповів Р. Труба.

Окремо директор ДБР звернув увагу на розслідування фактів порушення прав людини під час роботи правоохоронних органів: «Сьогодні ДБР здійснює досудове розслідування у 22 провадженнях за ознаками катування. Це одна з найскладніших категорій справ. Протягом усього часу в Україні розслідування цих фактів не мало результатів. Ми налаштовані отримати у цьому році обвинувальні акти за цією категорією справ. Також ДБР проводить досудове розслідування у 442 провадженнях за ознаками перевищення влади працівниками правоохоронних органів, що супроводжувалося насильством. У березні за цією статтею до суду вже скеровано обвинувальний акт».

Роман Труба також повідомив, що 510 кримінальних проваджень уже скеровано ДБР до суду, у т.ч. 499  з обвинувальними актами. Більшість з них стосуються військових злочинів.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» транслювала засідання Ради громадського контролю при ДБР.

Також ми повідомляли про перший рік роботи ДБР: офіційний звіт та подальший план дій.

Крім того, повідомлялося, що Державне бюро розслідувань повноцінно запрацює після створення оперативних підрозділів. На цьому наголосив директор ДБР Роман Труба.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Нещеплених не допустять до роботи та навчання: чому у Києві протестували
Нещеплених не допустять до роботи та навчання: чому у Києві протестували
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Андрій Овсієнко
  Андрій Овсієнко
  голова Вищої ради правосуддя в 2017-2021 рр.
 • Світлана Старовойтова
  Світлана Старовойтова
  суддя Дніпровського районного суду міста Києва
 • Лариса Бородіна
  Лариса Бородіна
  суддя Східного апеляційного господарського суду
 • Інна Клочко
  Інна Клочко
  суддя Деснянського районного суду міста Києва
 • Микола Шатерніков
  Микола Шатерніков
  суддя Господарського суду Харківської області
загрузка...