Олексій Гончарук зазначив результати медичної реформи

19:56, 14 февраля 2020
Центральна диспетчерська служба на Полтавщині — один із успішних прикладів пілоту в рамках медреформи.
Олексій Гончарук зазначив результати медичної реформи

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук, перебуваючи у Полтаві з міністром охорони здоров’я Зоряною Скалецькою, відзначив результати медичної реформи. Про це повідомив голова уряду у Telegram і Facebook.

Він сказав, що 8 із 10 людей в Полтавській області уклали договори з сімейними лікарями. Принцип «гроші ходять за пацієнтом» працює: державні кошти спрямовуються на лікування людей та підвищення зарплати лікарям, а не на утримання стін та ліжок.

За словами Гончарука, зарплата лікарів первинної ланки в 2019 році зросла на 50-75% і становить 11-15 тисяч гривень, а у медичних сестер зросла на 30-50% і становить 7-9 тисяч гривень.

Прем’єр додав, що на Полтавщині всі медзаклади автономізовані й комп’ютеризовані: «Вони готові до укладення договорів із Національною службою здоров’я. Відповідно, готові й до другої ланки медреформи, яка стартує вже з 1 квітня».

Гончарук наголосив, що усі 36 центрів первинної медико-санітарної допомоги перетворені в комунальні некомерційні підприємства та підключені до системи eHealth. Договори з НСЗУ теж підписано.

В області працює і перша в Україні сучасна диспетчерська служба, яка щодня приймає понад 1,7 тисяч дзвінків від людей.

Центральна диспетчерська служба на Полтавщині – один із успішних прикладів пілоту в рамках медреформи.

Сучасна диспетчерська служба працює з вересня 2019-го. Щодня надходить понад 1,7 тис. дзвінків. З них близько 40% – консультативні.

Усього в Полтаві зараз працюють 145 карет швидкої допомоги, із них близько 100 щодня працюють в місті за викликами. Усі карети оснащені GPS-сигналами, а також електрокардіографами. Це такі телемедичні пристрої, які допомагають визначити порушення кровообігу в судинах.

Фельдшер, який приїжджає на виклик передає за допомогою електрокардіографа плівки на відстані лікарю. Так можна оперативно виявити інсульт чи інфаркт у людини.

«Просто в цифрах: якщо раніше ми втрачали кожну четверту людину із підозрою на інсульт — 25,5% через неправильне діагностування та госпіталізацію, тепер ця цифра зменшилась до 13,4%.

На жаль, в Україні ми щодня все ще втрачаємо людей через неправильну госпіталізацію та несвоєчасне діагностування. Серед причин раптової смерті переважають інсульти (200 тис. випадків в рік, смертність 20%) та інфаркти міокарда (50 тис. випадків, смертність 30%).

Мета Уряду на 2020-й рік – врятувати якомога більше життів наших людей.

Із 1 квітня стартує другий етап медреформи", — зазначив Олексій Гончарук.

Нагадаємо, що «Судово-юридична газета» повідомляла, що як народні депутати планують продовжити медичну реформу

Крім того, ми писали, що електронний рецепт вирішить питання неконтрольованого використання препаратів.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Що буде з зарплатою працівників апарату судів та суддів: коментар Голови ДСА Зеновія Холоднюка
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Валентин Мороз
  Валентин Мороз
  судья Центрального апелляционного хозяйственного суда
 • Борис Плотницкий
  Борис Плотницкий
  председатель Западного апелляционного хозяйственного суда
 • Виталий Щавинский
  Виталий Щавинский
  заместитель председателя Киевского окружного административного суда