Україна та ЄС співпрацюватимуть задля взаємного визнання електронних довірчих послуг

19:52, 27 января 2021
Наразі є робочий план співпраці у сфері електронних довірчих послуг, над втіленням якого працюватимуть протягом наступних двох років.
Україна та ЄС співпрацюватимуть задля взаємного визнання електронних довірчих послуг

У 2019 році Мінцифра надіслала до Євросоюзу запит про укладення двосторонньої угоди про взаємне визнання електронних довірчих послуг, передає офіційний сайт відомства.

«Взаємне визнання електронних довірчих послуг між Україною та ЄС розширить можливості громадян та бізнесу. Саме тому команда Мінцифри працює над тим, щоб ключові компоненти української системи електронних довірчих послуг були сумісні з відповідними компонентами системи ЄС. Це дозволить забезпечити українців доступними електронними довірчими послугами», - зазначила заступниця Міністра цифрової трансформації Людмила Рабчинська.

Як для Євросоюзу, так і для України це передбачає можливість здійснювати транскордонні транзакції з використанням КЕП зі свого комп'ютера чи смартфона без зайвих зусиль та витрат. 

Як це вплине на громадян?

Громадяни зможуть отримувати публічні послуги онлайн у країнах-членах ЄС за допомогою українського КЕП.

Як це вплине на бізнес?

Підприємці зможуть укладати онлайн-контракти за допомогою власних кваліфікованих електронних підписів (КЕП) та перевіряти електронні підписи, створені іноземцями.

Мінцифра вже робить перші кроки до взаємного визнання електронних довірчих послуг. Ми взяли участь у спільному пілотному проєкті з Естонією — одним із лідерів у сфері електронного урядування в ЄС щодо транскордонного електронного підпису. У результаті з’явиться технічна можливість перевіряти е-підпис Естонії в Україні і навпаки (український в Естонії).

Раніше «Судово-юридична газета» писала про особливості ліквідації та зняття з обліку юросіб в органах ДПС

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Кто «обкакался»: Украина или МВФ, и что с судебной реформой – мнение народных депутатов
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Александра Жуковская
    Александра Жуковская
    судья Дубенского горрайонного суда Ровненской области
  • Василий Гуменюк
    Василий Гуменюк
    судья Верховного Суда Украины
загрузка...