Податок на елітні автомобілі: скільки заплатили українці у 2020 році

19:55, 7 марта 2021
Ставка податку становить 25 тис грн за автомобіль.
Податок на елітні автомобілі: скільки заплатили українці у 2020 році
Джерело фото: Getty image

Українці заплатили 202 мільйони гривень транспортного податку за елітні автомобілі у 2020 році. Про це повідомляє Економічна правда.

Ставка податку становить 25 тис грн за автомобіль. Проте надходження від нього до місцевих бюджетів є мізерними та не перевищують кількох десятих відсотка від усіх громад.

Що не врахували автори ідеї оподатковувати розкішні авто – це відповідальність за його несплату. Якщо власник автомобіля за понад 2,25 млн грн не сплатить 25 тис грн, то на нього накладуть штраф в сумі 340 грн. Максимальне покарання – 1020 грн, при повторній несплаті.

Третій рік поспіль надходження від податку скорочуються. Як свідчать дані Державної податкової служби, отримані ЕП, у 2018 році обсяг коштів перерахованих для сплати транспортного податку досягав 315 млн грн, а за підсумками 2020 року – лише 202 млн грн.

По-перше, це пов’язано з тим, що скорочується й сам перелік авто, з яких потрібно платити податок. По-друге, зменшення надходжень від транспортного податку пов’язане ще й зі зниженням платоспроможності. Так, у 2017-2018 роках податок стягувався з авто, куплених ще до кризи 2014 року.

Після 2014 року українці стали купувати менше автомобілів, зокрема й люксових, тому й надходження скоротилися. 

У 2013 році в Україні зареєстрували загалом 213 тис нових легкових авто, в той час як у 2019-2020 роках щороку реєстрували менш ніж 90 тис.

За даними Державної податкової служби, минулого року найбільше скоротили відрахування саме фізичні особи – на 46%, у порівнянні з піковим 2018 роком, тоді як по юридичним особам падіння становило лише 21%.

Тенденція до зменшення надходжень від транспортного податку, швидше за все, продовжиться й у 2021 році. Цьогоріч перелік автомобілів, з яких потрібно сплачувати податок, скоротився до 172 моделей – це вдвічі менше, ніж у 2019 році. Це зменшує й кількість платників «податку на розкіш», яких серед громадян у 2020 році було лише 2962 особи.

«Якщо власник автомобіля за понад 2,25 млн грн не сплатить 25 тис грн, то на нього накладуть штраф в сумі 340 грн. Максимальне покарання – 1020 грн, при повторній несплаті», – підкреслюється в статті.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, як сплатити податок у випадку, якщо земля оформлена на неповнолітню дитину.

Додамо, чи необхідно сплачувати транспортний податок за автомобіль, який є об’єктом оподаткування, якщо його викрадено.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Верховний Суд та єдність судової практики: які виникають труднощі, відео
Верховний Суд та єдність судової практики: які виникають труднощі, відео
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Андрій Грушицький
  Андрій Грушицький
  суддя Касаційного цивільного суду Верховного Суду
 • Олена Кадєтова
  Олена Кадєтова
  суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ
 • Олена Кафідова
  Олена Кафідова
  суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ
 • Алла Корніюк
  Алла Корніюк
  суддя Хмельницького апеляційного суду
 • Тетяна Франтовська
  Тетяна Франтовська
  суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ
загрузка...