Кабмін визначив план заходів щодо впровадження «авіаційного безвізу» з ЄС

08:10, 14 липня 2022
Уряд затвердив план заходів щодо виконання Угоди з ЄС про спільний авіаційний простір.
Кабмін визначив план заходів щодо впровадження «авіаційного безвізу» з ЄС
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Кабмін розпорядженням від 12 липня 2022 р. № 593-р затвердив план заходів з виконання Угоди між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом і його державами-членами, з іншої сторони, про спільний авіаційний простір.

Зокрема він включає оновлення переліку застосовних вимог та стандартів, прийнятих ЄС у сфері цивільної авіації, що підлягають інкорпоруванню в законодавство України, пріоритизацію актів законодавства ЄС, що підлягають інкорпоруванню в законодавство України протягом першого перехідного періоду, визначення кандидатур для участі України у роботі комітетів, утворених відповідними актами законодавства ЄС, в яких Україна набуватиме статусу спостерігача та залучатиметься до всіх відповідних обговорень тощо.

Нагадаємо, Україна та Євросоюз підписали угоду про Спільний авіаційний простір  під час час 23-го двостороннього саміту в Києві 12 жовтня 2021 року.

Угоду про Спільний авіаційний простір ще називають «відкритим небом» або «авіаційним безвізом».

Вона стосується цивільної авіації та передбачає взаємне відкриття ринків авіаперевезень між ЄС і сусідніми з ним країнами. Ідеться не лише про пасажирські, але вантажні та поштові перевезення. Учасниками цього простору вже є країни Західних Балкан, Грузія, Молдова, Ізраїль, Йорданія та Марокко.

Подібно до угоди про асоціацію, одна з головних ідей «авіаційного безвізу» - це впровадження в Україні норм і стандартів Євросоюзу в авіації. Зокрема стосовно безпеки польотів, управління повітряного руху, захисту довкілля, прав споживачів. Перевіряти успішність імплементації цих норм будуть Єврокомісія та Європейська агенція авіаційної безпеки (EASA).

Нижче наводимо план заходів.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Автор: Наталя Мамченко

Автор:
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Олександр Прилипчук
    Олександр Прилипчук
    суддя Сумського окружного адміністративного суду