Данило Гетманцев заявив про провал реформи зі створення Бюро економічної безпеки: керівника БЕБ викликали «на килим»

11:36, 3 жовтня 2022
Керівника БЕБ Вадима Мельника викликали «на килим» відразу до двох Комітетів Верховної Ради: Гетманцев заявив про його провал.
Данило Гетманцев заявив про провал реформи зі створення Бюро економічної безпеки: керівника БЕБ викликали «на килим»
Джерело фото: Уніан

Як відомо, рік тому було створено новий орган - Бюро економічної безпеки (БЕБ). Він мав узяти на себе деякі функції СБУ щодо боротьби з економічною злочинністю. Також зі створенням БЕБ ліквідували податкову міліцію.

Однак 3 жовтня керівника БЕБ Вадима Мельника викликали «на килим» відразу два комітети Верховної Ради - з питань податкової політики та правоохоронної діяльності.

«Ми могли б зібратися з приємного приводу - минув рік з призначення керівником Бюро економічної безпеки Вадима Мельника. Проте, на жаль, сьогодні ми зібралися із неприємним.

Ми бачимо всі ознаки провалу тієї реформи, яка була започаткована нами минулого року», - підкреслив голова «податкового» Комітету Ради Данило Гетманцев.

«Ми не отримали звіт від директора БЕБ у порушення статті 34 закону про Бюро (а мав бути до 1 березня). Я говорив з прем’єром - Кабмін теж не отримав звіт. Тому ми не можемо зробити висновок, чому виник провал. Чи це питання кадрів, які керують цим органом?

Або ж це провал стосовно того, що ми взагалі створили цей орган, а не повинні були цього робити, і краще б реформували існуючі тоді правоохоронні органи в економічній сфері.

Це провал по основних питаннях, якими займалася податкова міліція: підакцизні товари (тютюн, паливо), нелегальний експорт зернових без повернення валютної виручки.

Не відбувся цей орган як аналітичний орган.

Не відбувся навіть як орган, бо бачимо лише 7 відсотіків наповнення персонального складу більше ніж через рік після призначення керівника.

А за це все держава заплатила 100 млн грн цього року.

Я б не хотів, щоб ми оцінювали результати, бо їх немає, але щоб ми розібралися у причинах», - сказав Гетманцев.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Info news social link
У Верховному Суді обговорюють наслідки скасування Господарського кодексу, ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ
У Верховному Суді обговорюють наслідки скасування Господарського кодексу, ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ
Головне за день
Сьогодні день народження святкують
  • Лілія Максименко
    Лілія Максименко
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду
  • Ірина Приходько
    Ірина Приходько
    суддя Господарського суду міста Києва
загрузка...