Поліцейські увімкнули проблискові маячки лише за мить до ДТП, але суду сказали, що винен водій іншого авто: що вирішив суд

16:18, 24 січня 2023
Поліцейські на свою камеру наговорили зайвого і суд закрив провадження щодо громадянина.
Поліцейські увімкнули проблискові маячки лише за мить до ДТП, але суду сказали, що винен водій іншого авто: що вирішив суд

Цікаву справу про дорожньо-транспортну пригоду за участю поліцейського автомобіля довелося розглянути Святошинському районному суду Києва.

Як зазначено у справі, 17 вересня 2022 року у 16:00 по бульвару Р. Ролана на виклик про пожежу їхав поліцейський автомобіль Toyota Prius.

У цей час автомобіль Daewoo почав рух через перехрестя на зелений сигнал світлофора та врізався у поліцейський Prius.

Обидва автомобіля зазнали серйозної шкоди, однак на водія Daewoo ще й був складений протокол по ст. 124 КУпАП (порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів).  

Як зазначили поліцейські, у ДТП повністю винуватий водій Daewoo. Оскільки патрульні їхали на пожежу, а на Prius були ще до перехрестя увімкнені проблискові маячки (до того ж поліцейські ще й попереджали про необхідність надати їм перевагу на дорозі за допомогою спеціального звукового сигналу), то водій Daewoo був зобов’язаний надати їм перевагу і не починати рух навіть на зелений.

Також поліцейські поскаржились на рясний дощ, який дещо знизив видимість на дорозі.

У свою чергу, водій Daewoo зазначив, що в момент руху через перехрестя не бачив, щоб на поліцейському авто були увімкнені проблискові маячки, а також він не чув будь-яких попереджуючих звукових сигналів.

Водій зазначив, що проблискові маячки на поліцейському автомобілі були увімкнені фактично за мить до ДТП, а тому його провини у зіткненні не має.

Цікаво, що покази свідків ДТП розподілялись як на користь поліцейських, так і на користь водія Daewoo.  

Якщо свідок з боку поліцейських розповів, що патрульні завчасно увімкнули проблискові маячки та подали звуковий сигнал, тоді як двоє інших свідків зазначили, що патрульні увімкнули маячки та сигнал буквально за дві секунди до зіткнення з Daewoo.

Сумніви суду остаточно розвіяв аудіо запис з нагрудної камери одного з поліцейських (відеофіксацію камера не вела).

Із розмови між поліцейськими стало зрозуміло, що патрульний автомобіль виїхав на перехрестя без увімкнених маячків та спеціального звукового сигналу. А відповідні сигнали водій поліцейського Prius увімкнув фактично в момент зіткнення з Daewoo.

Таким чином, суд закрив провадження у справі по ст. 124 КУпАП відносно водія автомобіля Daewoo.

Втім, на зазначене рішення поліція подала апеляційну скаргу, яка ще досі не розглянута.

Автор: В’ячеслав Хрипун

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Info news social link
Обрання нового голови Касаційного господарського суду Верховного Суду, онлайн
Обрання нового голови Касаційного господарського суду Верховного Суду, онлайн
Головне за день
Сьогодні день народження святкують
 • Василь Бородій
  Василь Бородій
  суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду
 • Ігор Садовий
  Ігор Садовий
  голова Запорізького окружного адміністративного суду
 • Віталій Мартинюк
  Віталій Мартинюк
  заступник голови Львівського окружного адміністративного суду