В ОП розповіли, яким бачать державний підхід до соціальної політики сьогодні

16:08, 6 липня 2022
Державний підхід до соціальної політики сьогодні має бути комплексним і враховувати особливості воєнної та післявоєнної ситуації, – Юлія Соколовська на конференції в Лугано.
В ОП розповіли, яким бачать державний підхід до соціальної політики сьогодні
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Заступник керівника Офісу Президента України Юлія Соколовська в межах Конференції з питань відновлення України (URC 2022) у швейцарському Лугано взяла участь у сесії, присвяченій відновленню людського капіталу.

Як повідомляє Офіс Президента, вона зазначила, що в соціальній політиці наразі ключовими викликами є допомога тисячам людей, які безпосередньо постраждали від війни, зазнали фізичних чи психологічних травм; масова міграція, переважно жінок з дітьми, освіченої й талановитої молоді, яка може й хоче принести користь Україні та бажає повернутися додому; вимушена мобілізація значної частини населення, яка щоденно веде боротьбу з окупантами, зазнає травм і втрат.

«Відновитися від усіх жахів війни – це надскладна й тривала робота, глибока й болісна. Тому ми розраховуємо, що проходитимемо цей шлях спільно з партнерами, щоб допомогти одне одному стати кращими, сильнішими, успішнішими, впевненішими, більш згуртованими, добрими, цілісними. Також це можливість відновити історичну приналежність України до європейської сім’ї, членом якої ми здавна є», – наголосила Юлія Соколовська.

Заступник керівника Офісу Президента окреслила пріоритетні кроки у п’яти ключових напрямах – освіті, культурі, розвитку молоді, охороні здоров’я та соціальній політиці. Робота у цих сферах дасть змогу забезпечити соціальне відновлення України.

Зокрема, важливим є масштабування таких ініціатив, як «Єднання», у межах якої 80 університетів Великої Британії стали партнерами українських вишів, налагоджують програми подвійних дипломів, допомагають не втратити людський капітал.

«Також актуальною є необхідність спільної протидії дезінформації та брехні Росії, поширенню небезпечних наративів та русифікації культури», - пишуть в сайті ОП.

Зазначається, що на думку Юлії Соколовської, спільним викликом є побудова в Україні оптимальної мережі багатопрофільних лікарень із сучасним обладнанням, обов’язковою реабілітацією з першого дня травми чи хвороби, мультидисциплінарними реабілітаційними командами, які працюють за міжнародними стандартами й протоколами.

Критично важливо розвинути в Україні систему соціальних послуг, позбутися інтернатів для людей з інвалідністю, ментальними порушеннями, для дітей-сиріт та створити для них інклюзивні сервіси.

Юлія Соколовська подякувала міжнародним організаціям за додаткові виплати для внутрішньо переміщених осіб та осіб, які постраждали від повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Крім того, вона запропонувала включити ці витрати в обсяг компенсації Росією заподіяної нею шкоди, разом із майбутніми репараціями постраждалим від воєнних злочинів, особливо сексуального насильства, яке коїли російські військові проти українських жінок, чоловіків і дітей.

На завершення заступник керівника Офісу Президента відзначила, що підхід до соціальної політики має бути комплексним і враховувати особливості воєнної та післявоєнної ситуації. Тому наша держава, зокрема, буде фокусуватися на фізичному та психосоціальному відновленні громадян, а також на створенні безбар’єрного середовища.

Також ми повідомляли, що продовження виплати пенсій по інвалідності можуть спростити.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Сьогодні день народження святкують
  • Ірина Булгакова
    Ірина Булгакова
    суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді
  • Тетяна Войтенко
    Тетяна Войтенко
    суддя Подільського районного суду міста Києва