Не буває нейтральності, коли триває війна: Зеленський запросив голову МОК до Бахмута

09:07, 28 січня 2023
Зеленський нагадав, що українські спортсмени змушені захищати життя своїх близьких і свободу нашого народу від російської агресії, а ворожі удари забрали життя сотень українців та українок, які могли збагатити світовий спорт своїм талантом.
Не буває нейтральності, коли триває війна: Зеленський запросив голову МОК до Бахмута
Фото: ОП

Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні оголосив про початок "марафону чесності", мета якого – очистити керівництво міжнародних олімпійських структур "від лицемірства й намагань витягнути у світовий спорт представників держави-терориста".

"Не можна не бути розчарованим заявами чинного очільника Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха. Я неодноразово з ним говорив. І так і не почув, як він збирається захищати спорт від пропаганди війни, якщо поверне російських спортсменів у міжнародні змагання. Не буває нейтральності, коли триває така війна. І ми знаємо, як часто тиранії пробують використовувати спорт заради своїх ідеологічних інтересів", – заявив Зеленський.

Будь-який нейтральний прапор російських спортсменів заплямований кров'ю, наголосив він.

"Я не хочу розбиратися в тому, що саме стало мотивом для пана Баха, щоб просувати таку ініціативу. Але ми зробимо все, щоб світ захистив спорт від політичного та будь-якого іншого впливу держави-терориста, який просто неминучий, якщо російські спортсмени братимуть участь у змаганнях, і тим паче – у паризькій Олімпіаді. Українські спортсмени змушені захищати життя своїх близьких і свободу нашого народу від російської агресії. Російські удари забрали життя сотень українців та українок, які могли збагатити світовий спорт своїм талантом. Росія повинна зупинити агресію й терор, і лише після цього можна буде говорити про російську участь у контексті олімпійського руху", – продовжив Зеленський.

"До речі, запрошую пана Баха в Бахмут. Щоб він побачив на власні очі, що нейтральності не існує", – додав Президент. 

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Слідкуйте за найактуальнішими новинами в наших групах Viber та Telegram.
Брифінг голови Вищої ради правосуддя Григорія Усика щодо призначення членів ВККС, ОНЛАЙН
Брифінг голови Вищої ради правосуддя Григорія Усика щодо призначення членів ВККС, ОНЛАЙН
Головне за день
Сьогодні день народження святкують
  • Андрій Василишин
    Андрій Василишин
    суддя Північно-Західного апеляційного господарського суду
  • Марина Якименко
    Марина Якименко
    суддя Вінницького апеляційного суду