Справа Уляни Супрун: суд роз’яснив ухвалу

13:10, 8 февраля 2019
Суд звернув увагу на декілька пунктів ухвали.
Справа Уляни Супрун: суд роз’яснив ухвалу

Окружний адміністративний суд міста Києва розглянув заяву представника Уляни Супрун про роз’яснення раніше прийнятої ухвали про забезпечення адміністративного позову. Про це повідомляє прес-служба суду.

У своїй заяві представник Супрун просив надати роз'яснення вищезазначеної ухвали шляхом визначення посадової особи, яка може реалізовувати повноваження міністра охорони здоров'я України.

За наслідком розгляду такої заяви суд вирішив роз’яснити відповідачу, що визначення посадової особи, яка може реалізовувати повноваження міністра охорони здоров'я України, віднесено до компетенції коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, Кабінету міністрів України та Верховної Ради України, а не Окружного адміністративного суду міста Києва.

У той же час суд зі змісту висловлювань відповідача у засобах масової інформації встановив, що останній викривляє суть визначених судом заходів забезпечення позову та безпідставно стверджує про відсторонення його від посади та встановлення заборони вчиняти будь-які дії.

«Беручи до уваги зазначене та враховуючи значний суспільний резонанс, який викликало прийняте судом рішення про забезпечення адміністративного позову, суд встановив доцільним звернути увагу Супрун на те, що заборона вчиняти дії, встановлена ухвалою від 5 лютого 2019 року, не стосується тих повноважень, якими відповідача як першого заступника міністра охорони здоров’я України було наділено в порядку, передбаченому підпунктом 14 пункту 10 Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 25 березня 2015 року №267 та пунктом 1 Постанови Кабінету міністрів України “Про порядок виконання обов'язків міністра у разі його тимчасової відсутності” від 17 липня 2003 року №1096, а направлена в першу чергу на заборону будь-яким особам, які у визначеному законом порядку не призначені на посаду міністра (на підставі відповідного рішення Верховної Ради України), вчиняти дії, які законом прямо віднесено до виключної компетенції міністра, а саме:

- визначення політичних пріоритетів та стратегічних напрямів роботи міністерства;

- участь у прийнятті рішень на засіданнях Кабінету міністрів України.

Обставини ж можливого недотримання вказаного вище порядку лише підкреслюють правомірність застосованого заходу забезпечення адміністративного позову.

Крім того, вкотре необхідно звернути увагу, що ухвалою суду про забезпечення позову жодним чином не вирішувалось питання перебування Супрун на будь-якій посаді», — йдеться у повідомленні.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Окружний адмінсуд Києва заборонив в.о. голови МОЗ Уляні Супрун виконувати повноваження міністра. Суд частково задовольнив позов народного депутата Ігоря Мосійчука. З’явився текст ухвали суду.

Також ми повідомляли, що суд зобов’язав Уляну Супрун надати пояснення щодо свого подвійного громадянства, а також надати суду матеріали, на підставі яких її було призначено виконуючої обов’язків міністра охорони здоров’я України.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Руслан Рябошапка: не можуть в найбіднішій країні Європи судді бути найбагатшими
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Ирина Булгакова
  Ирина Булгакова
  судья Кассационного хозяйственного суда Верховного Суда
 • Лилия Катеринчук
  Лилия Катеринчук
  судья Кассационного хозяйственного суда Верховного Суда
 • Татьяна Войтенко
  Татьяна Войтенко
  судья Подольского районного суда Киева