Кабмін дозволив навчати іноземців за кошти державного бюджету

17:36, 28 октября 2020
Кабмін погодив зміни до постанови про навчання іноземців.
Кабмін дозволив навчати іноземців за кошти державного бюджету
Волинь 24

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні схвалив Постанову № 729 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 вересня 2018 р.».

Із діючої Постанови виключається пункт про те, що в установах вищої освіти виділятимуться щороку 150 квотних місць на навчання іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають в Україні, особам, яким надано статус біженця, які потребують додаткового або тимчасового захисту.

Це має привести акт у відповідність до частини 2 статі 4 Закону «Про вищу освіту»: Право на вищу освіту: «Іноземці та особи без громадянства, у тому числі закордонні українці, які постійно проживають в Україні, особи, яких визнано біженцями, та особи, які потребують додаткового захисту, мають право на здобуття вищої освіти нарівні з громадянами України, у тому числі за рахунок коштів державного або місцевого бюджету. Інші іноземці та особи без громадянства можуть здобувати вищу освіту за кошти фізичних (юридичних) осіб, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, законодавством або угодами між закладами вищої освіти про міжнародну академічну мобільність».

Таким чином, ухвалений Каміном документ скасовує обмеження щодо здобуття вищої освіти, зокрема за кошти державного та місцевого бюджетів, іноземцями та особами без громадянства, у тому числі закордонними українцями, які постійно проживають в Україні, особами, яких визнано біженцями в Україні, та особами, які потребують додаткового захисту. 

Вступ зазначених осіб до закладів вищої освіти здійснюватиметься нарівні з громадянами України. 

При цьому не зрозуміло, де на всіх набрати коштів і яким буде відбір студентів, які матимуть право навчатися за кошти українських платників податків. Також не зрозуміло, чи не займуть іноземці місця українських студентів.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що в Україні буде створена Єдина міжвідомча електронна платформа, яка покликана спростити процедуру вступу іноземних студентів до українських закладів вищої освіти. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
«Очищение судей будет в любом случае», - Зеленский
«Очищение судей будет в любом случае», - Зеленский
Loading...
Главное за день
Сегодня день рождения празднуют
 • Ольга Совгиря
  Ольга Совгиря
  заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики
 • Таісія Геза
  Таісія Геза
  суддя Східного апеляційного господарського суду
 • Віктор Кривенко
  Віктор Кривенко
  суддя Конституційного Суду України
 • Світлана Шаренко
  Світлана Шаренко
  голова Київського районного суду Харкова
 • Володимир Петренко
  Володимир Петренко
  суддя Київського районного суду м. Одеси
загрузка...