Третьякова розповіла, як пенсіонери оновлять державну службу та згадала Байдена

17:49, 2 декабря 2020
Комітет рекомендував Раді законопроект про зняття вікових обмежень для роботи на державній службі.
Третьякова розповіла, як пенсіонери оновлять державну службу та згадала Байдена

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо зняття вікових обмежень для роботи на державній службі (реєстр. № 4096 від 14.09.2020), співавтором якого є Галина Третьякова.

Законопроєктом виключається положення про неможливість вступу на державну службу особи, яка досягла 65 років.

 Також передбачається внесення змін до Закону України “Про державну службу” щодо можливості, повторного призначення на один рік державного службовця, який досяг пенсійного віку без обов’язкового проведення конкурсу щорічно.

 Вихідна допомога державному службовцю, який звільняється, в окремих випадках, виплачується одноразово за його бажанням.

У зв’язку з потребами служби державний службовець за рішенням суб’єкта призначення може бути залишений на державній службі після досягнення 65-річного віку за його згодою.

Рішення про продовження строку перебування на державній службі приймається суб’єктом призначення щороку, але не більш як до досягнення державним службовцем 70-річного віку.

Під час засідання Комітету співавторка законопроєкту Галина Третьякова, презентуючи законопроєкт членам Комітету, заявила, що стратегія розвитку державної служби містить норми про оновлення державної служби. Оновлення державної служби не тотожне її омолодженню. Тобто, вважає вона, оновлення державної служби може відбуватися людьми, які сягнули 60-65 років, якщо вони мають ті якості, той бекграунд, ті знання, які потрібні для державної служби. На думку Третьякової, це буде виключати явище, яке в Європі називається «ейджизмом» (дискримінація окремих людей або груп людей за віковою ознакою).

Нардеп поділилася спогадами про те, що взагалі планувала зняти обмеження в 70 років, проте автори законопроєкту все ж таки вирішили запровадити річний контракт. У приклад вона привела Закон «Про середню освіту», згідно з яким із вчителями після 65 років можуть укладатися річні контракти, і, відповідно, через рік можна подивитися чи здорова така людина. Це пов’язано з тим, що у старості виникають такі хвороби як деменція, хвороби Паркінсона та Альцгеймера. Такі хвороби виникають у 12-15 відсотків тих людей, які досягли віку в 65 років.

Наостанок Третьякова нагадала, що Джо Байдену виповнилося 78 років і по закінченню його каденції йому буде 82.

Галина Третьякова відома тим, що неодноразово критикувалася за неоднозначні висловлювання, наприклад про «дітей низької якості», пропонувала збільшувати виробництво молока за допомогою самогоноваріння та перевести Конституційний Суд в Харків, оголошувала боротьбу з релігійними сектами та профспілками.

На її рахунку також законопроєкти, якими функція соціального страхування передається в Пенсійний фонд, запроваджується кримінальна відповідальність за графіті, юрособи позбавляються права звертатися в КСУ, а українців пропонують обкласти ще одним платежем.

 Із законотворчої діяльністю Третьякової можна ознайомитися за посиланням.

Раніше Третьякова заявила, що не кожна самотня матір або чорнобилець потребують матеріальної підтримки держави.

Однією із останніх гучних заяв Третьякової було висловлення сумніву, що ФОПи платять 8000 грн податків на рік.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Відповідальність за керування авто в стані сп’яніння: що планують законодавці
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Елена Малеева
  Елена Малеева
  судья Хозяйственного суда Ивано-Франковской области
 • Богдан Мычка
  Богдан Мычка
  заместитель председателя Сыхивского районного суда Львова
 • Алла Олейник
  Алла Олейник
  судья Кассационного гражданского суда Верховного Суда
 • Инна Скрыпка
  Инна Скрыпка
  судья Киевского окружного административного суда
 • Ян Берназюк
  Ян Берназюк
  судья Кассационного административного суда Верховного Суда
загрузка...