Зміна даних про біологічних батьків дитини у документах: важливе рішення ЄСПЛ

10:50, 27 июня 2019
Європейський суд з прав людини розглянув справу родини з Туреччини.
Зміна даних про біологічних батьків дитини у документах: важливе рішення ЄСПЛ

У разі усиновлення дитини прийомні батьки можуть не лише обрати нові ім’я та прізвище дитини, але й змінювати в документах її дані про біологічних батьків. У ситуації, що склалася, розбирався ЄСПЛ у справі «Лейла Кан проти Туреччини» (№43140/08), передає ECHR: Ukrainian Aspect.

Лейла Кан усиновила семирічну дитину. Дитина була внесена в реєстр під прізвищем пані Кан. Останній також було дозволено змінити ім’я дитини. Л. Кан подала заяву до суду, аби також замінити імена біологічних батьків в документах про цивільний стан дитини. Жінка вважала, що зазначення імен біологічних батьків в документах дитини, які засвідчують особу, перед її власним прізвищем могло викликати плутанину і мати негативні наслідки для дитини.

Суд відхилив заяву на підставі того, що від усиновленої дитини не відмовилися. А особи її біологічних батьків були відомі. Також суд постановив, що Л. Кан відповідно до цивільного кодексу не могла вимагати зміни імен батька й матері. Оскарження цього рішення до вищих судів успіху не мало.

Тоді пані Кан звернулася до ЄСПЛ, де скаржилася на порушення її права на повагу до сімейного життя.

Суд у Страсбурзі констатував порушення ст. 8 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, присудивши компенсацію моральної шкоди  у розмірі 2,5 тис. євро.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Лейла Кан проти Туреччини» (№43140/08) можна ознайомитися за посиланням.

Раніше «Судово-юридична газета» писала про те, що ЄСПЛ виніс рішення щодо заборони медикам надавати допомогу під час домашніх пологів.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Суддя КСУ: підозрюваним у тероризмі полегшили можливість уникати відповідальності
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Дмитрий Василяка
    Дмитрий Василяка
    судья Херсонского окружного административного суда
  • Неля Ластовка
    Неля Ластовка
    судья Днепровского районного суда Киева в отставке