Децентралізація: КСУ відкрив провадження у справі про утворення та ліквідацію районів

16:22, 15 января 2021
Автори подання вважають, що оскаржуваною постановою змінено елементи територіального устрою, який може визначатися виключно законами.
Децентралізація: КСУ відкрив провадження у справі про утворення та ліквідацію районів

Ухвалою колегії суддів Конституційного Суду відкрито конституційне провадження у справі щодо відповідності Конституції України (конституційності) Постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року № 807-ІХ за конституційним поданням 49 народних депутатів України від 20.10.2020. Про це повідомила представниця парламенту в КСУ Ольга Совгиря.

​​Автори подання вважають, що оскаржуваною постановою змінено елементи територіального устрою, який може визначатися виключно законами.

Також, на їх думку, «здійснивши укрупнення окремих районів Верховна Рада обмежила право на доступ до суду, оскільки «важливими елементами доступності суду як інституції є територіальна наближеність суду та стабільність судової системи».

З прийняттям оспореної постанови Верховна Рада також створила правову невизначеність щодо територіальної юрисдикції місцевих судів, – йдеться у поданні.

Раніше ми розповідали, що децентралізація продовжується: КАСУ доповнять новими підставами забезпечення позову.

Також нагадаємо про підсумки децентралізації та про те, що встигла та що забула зробити влада за 2020 рік.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Кто «обкакался»: Украина или МВФ, и что с судебной реформой – мнение народных депутатов
Loading...
загрузка...