ЄСПЛ присудив € 9,8 тисяч за несправедливий розгляд справи про участь у протестах

19:16, 21 апреля 2021
Таке рішення ЄСПЛ постановив у справі «Ольга Кудріна проти Росії».
ЄСПЛ присудив € 9,8 тисяч за несправедливий розгляд справи про участь у протестах

Європейський суд з прав людини визнав несправедливим судовий розгляд стосовно активістки забороненої в Росії Націонал-більшовицької партії Ольги Кудріної. Про це повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Таке рішення ЄСПЛ постановив у справі «Ольга Кудріна проти Росії» (№ 34313/06).

У серпні 2004 року біля міністерства охорони здоров’я РФ відбулася акція, в ході якої представники забороненої партії протестували проти нового закону, що замінює соціальні пільги грошовою компенсацією. Протест поєднувався із нападом та захопленням будівлі та псуванням майна. А у травні 2005 року ця ж партія вивісила плакат проти президента Росії на фасаді готелю «Росія».

В участі в обох акціях серед інших обвинуватили О. Кудріну, яку, оскільки вона переїхала до України, заочно засудили до 3,5 років позбавлення волі.

Жінка звернулася за захистом до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на ст. 6 § 1 (право на справедливий судовий розгляд)  і статтю 10 (свобода вираження поглядів) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, вона скаржилася на те, що суд відмовився викликати свідків, які могли б засвідчити, що вона не брала участі в акції протесту, за яку групу засудили через порушення громадського порядку та навмисне знищення і пошкодження державного майна. Вона стверджувала, що її участь у другій акції була мирною і призначене їй покарання було надзвичайно непропорційним і його метою було обмеження її свободи вираження поглядів.

Суд у Страсбурзі оцінив відмову російського суду викликати на процес свідків захисту, що знаходилися під вартою, які повинні були підтвердити, що Кудріна не брала участі в нападі на міністерство, таким, що порушує гарантії справедливого судового розгляду.

Також ЄСПЛ визнав, що вивішений на готелі плакат не міг бути підставою для кримінальної справи і призначення реального покарання.

З урахуванням обставин справи, порушення статті 6 § 1 та 3 (d) та статті 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод суд оцінив у 9,8 тис. євро (відшкодування завданої моральної шкоди).

З текстом пресрелізу рішення ЄСПЛ у справі  «Ольга Кудріна проти Росії» (№ 34313/06) можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» писала, що ЄСПЛ розповів, у якому випадку обмеження волі на підставі заочного висновку психіатра не порушило Конвенції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Что означает налоговая амнистия для граждан: комментируют народные депутаты
Что означает налоговая амнистия для граждан: комментируют народные депутаты
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Віра Фоміна
  Віра Фоміна
  суддя Східного апеляційного господарського суду
 • Зіновій Гавдик
  Зіновій Гавдик
  суддя Львівського окружного адміністративного суду
 • Віктор Данилишин
  Віктор Данилишин
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
 • Сергій Клопот
  Сергій Клопот
  суддя Чернігівського окружного адміністративного суду
 • Василь Ключкович
  Василь Ключкович
  суддя Шостого апеляційного адміністративного суду
загрузка...