Пенсійний фонд відмовив у призначенні чорнобильцю пільгової пенсії: рішення суду

17:25, 8 апреля 2019
Приводом для звернення позивача до суду стада відмова ПФ призначити виплати за віком на пільгових умовах у зв’язку з сумнівами щодо законності видачі посвідчення.
Пенсійний фонд відмовив у призначенні чорнобильцю пільгової пенсії: рішення суду

Закарпатський окружний адмінсуд повністю задовольнив позов пенсіонера до управління Пенсійного фонду України у Закарпатської області та визнав неправомірними дії Хустського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області щодо відмови громадянину Б. у призначенні пенсії із зниженням пенсійного віку у відповідності до ст. 54, 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зобов’язав призначити пенсію за віком із зменшенням пенсійного віку з моменту звернення із заявою про призначення пенсії. Про це повідомляє прес-служба суду.

«Приводом для звернення позивача до суду стада відмова Пенсійного фонду призначити пенсію за віком на пільгових умовах у зв’язку з сумнівами щодо законності видачі посвідчення та довідки, на підставі якої він отримав посвідчення 2 категорії учасника ліквідації аварії на ЧАЕС, оскільки первинними документами не підтверджено його перебування у зоні відчуження», — підкреслили у повідомленні.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд дійшов висновку, що в ході судового розгляду справи підтверджено факт участі позивача у ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС, а документи, надані ним до заяви про призначення пенсії, є належними доказами на підтвердження відомостей, на підставі яких здійснюється таке призначення.

Також судом зазначено, що єдиним документом, який підтверджує статус потерпілого від Чорнобильської катастрофи, учасника ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС та надає право користування пільгами, зокрема призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, є посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» або «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи». Довідки про період роботи (служби) у зоні відчуження тощо є лише підставами для визначення в установленому порядку статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або потерпілого від Чорнобильської катастрофи.

Окрім того, суд зауважив, що посвідчення позивача про участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС недійсним не визнавалось, та такий його статус не оскаржується. Відтак, суд дійшов висновку, що позивач має право на призначення пенсії на пільгових умовах зі зниженням пенсійного віку відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Пенсійний фонд України зробив важливу заяву про субсидії та пенсійні виплати.

Крім того, ми писали, кому з українців у 2018 році підвищили пенсійні виплати.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
«Очищение судей будет в любом случае», – Зеленский
«Очищение судей будет в любом случае», – Зеленский
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Наталія Теремецька
    Наталія Теремецька
    суддя Славутицького міського суду Київської області
  • Владлена Суслова
    Владлена Суслова
    суддя Господарського суду Харківської області
загрузка...