Добір кандидатів до ЄСПЛ від України: суд заборонив проводити конкурс

19:07, 26 апреля 2019
ОАСК частково задовольнив заяву про забезпечення позову.
Добір кандидатів до ЄСПЛ від України: суд заборонив проводити конкурс

Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) розглянув заяву про забезпечення позову щодо добору кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ під України. 26 квітня судом ухвалено рішення задовольнити частково відповідну заяву про забезпечення позову. Про це передає прес-служба ОАСК.

Зокрема, суд ухвалив заборонити конкурсній комісії з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України вчиняти дії щодо проведення відповідного конкурсу, а саме: дії щодо прийому документів від осіб, які бажають взяти участь у конкурсі, проведення тестування, співбесіди, а також дії щодо відбору кандидатів, формування та оприлюднення списку на веб-сайті офіційного інтернет-представництва Президента України від трьох кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України.

«Окрім цього, суд заборонив голові комісії Н. С. Кузнєцовій вчиняти дії щодо подання відповідного списку кандидатів до Міністерства закордонних справ для його внесення в установленому порядку до Ради Європи та вчиняти дії щодо проведення зазначеного конкурсу. Водночас МЗС заборонено вчиняти дії щодо тестування щодо визначення рівня володіння учасниками конкурсу офіційним мовами Ради Європи.

Суд, ухвалюючи рішення про задоволення заяви про забезпечення позову, виходив з того, що відповідна процедура щодо проведення конкурсу не відповідає міжнародним стандартам, які регламентують її проведення. Зокрема, суд взяв до уваги позицію позивача, що визначені комісією строки для проведення конкурсу порушують рекомендації Парламентської асамблеї Ради Європи»,  йдеться у повідомленні.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що 4 квітня Президент України Петро Порошенко підписав указ №100/2019 «Про конкурс із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України». 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Реформа прокуратуры: какой должна быть зарплата прокурора и какие проблемы остались нерешенными
Реформа прокуратуры: какой должна быть зарплата прокурора и какие проблемы остались нерешенными
Loading...
Главное за день
Сегодня день рождения празднуют
 • Ігор Жовква
  Ігор Жовква
  заступник керівника Офісу Президента України
 • Сергій Баєв
  Сергій Баєв
  суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області
 • Ніна Бабич
  Ніна Бабич
  суддя Святошинського районного суду міста Києва
 • Валеріан Луняченко
  Валеріан Луняченко
  суддя Київського районного суду м. Одеси
загрузка...