Депутатам пропонують читати молитву перед голосуванням

15:46, 18 липня 2017
У Верховній Раді пропонують читати «Отче наш» відразу після відкриття пленарного засідання Верховної Ради України.
Депутатам пропонують читати молитву перед голосуванням
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Так, 13 липня 2017 року Верховній Раді був зареєстрований законопроект №6722 «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо читання молитви «Отче наш» відразу після відкриття пленарних засідань)».

Ініціаторами законопроекту виступили народні депутати Оксана Білозір, Павло Унгурян та Юрій Мірошниченко.

Так, головною метою проекту закону є встановлення на законодавчому рівні читання молитви «Отче наш» відразу після відкриття кожного пленарного засідання Верховної Ради України.

У законопроекті визначено, що відразу після оголошення про відкриття кожного пленарного засідання головуючий на пленарному засіданні надає слово для читання з трибуни Верховної Ради молитви «Отче наш» по черзі представнику однієї з депутатських фракцій (депутатських груп) (далі — фракцій (груп)).

Депутатам пропонується читати молитву в такому порядку:

 • на першому пленарному засіданні після відкриття чергової сесії слово для читання молитви надається представнику фракції (групи), що має найбільшу кількість членів;
 • на наступному пленарному засіданні слово для читання молитви надається представнику фракції (групи), другої за чисельністю і т. д.

Як говориться в пояснювальній записці, читання молитви є правом, а не обов'язком як окремих народних депутатів України, так і фракцій (груп).

Відзначається, що фракції і їх депутати можуть відмовитися від читання молитви і продемонструвати свою позицію для суспільства і своїх виборців.

У разі відмови будь-якої фракції від читання молитви слово надається наступній групі за чисельністю.

Після читання молитви представником фракції (групи), яка має найменшу кількість членів, право на читання молитви надається представнику фракції (групи), що складається з найбільшої кількості членів.

Після відкриття позачергової сесії Верховної Ради право на читання молитви надається представнику депутатської фракції (депутатської групи), яка отримала це право в разі проведення наступного пленарного засідання.

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
 • Микола Мазур
  Микола Мазур
  суддя Великої Палати Верховного Суду
 • Олександр Сарбей
  Олександр Сарбей
  суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області