Депутати вирішили виправити нісенітниці у КПК, зокрема щодо «скарг, які не підлягають оскарженню»

19:00, 25 травня 2024
Деякі норми КПК містять нісенітницю – Верховна Рада схвалила за основу законопроект щодо виправлення помилок у Кодексі.
Депутати вирішили виправити нісенітниці у КПК, зокрема щодо «скарг, які не підлягають оскарженню»
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Верховна Рада 22 травня ухвалила в першому читанні законопроект 10274, яким у Кримінальному процесуальному кодексі збираються виправити недоліки, а простіше кажучи – нісенітниці.

Зокрема, наразі у ч. 2 статті 64-2 КПК передбачено «третьою особою, щодо майна якої вирішується питання про арешт, виникають з моменту звернення прокурора до суду із клопотанням про арешт майна».

У ч. 3 ст. 309 КПК «Скарги на інші ухвали слідчого судді оскарженню не підлягають і заперечення проти них можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді» («скарги не підлягають оскарженню»).

А у ч. 4 ст. 568 КПК, що «майно, передбачене пунктом 1 частини третьої цієї статті, не передається запитуваній стороні» (замість запитуючій).

Як вказує автор, норми, до яких даним проектом Закону пропонуються зміни, при буквальному їх тлумаченні, позбавлені змісту, який закладався у такі норми під час їхнього формулювання законодавцем.
Отже, даним законопроектом пропонується внести зміни до Кримінального процесуального кодексу, якими виправити недоліки технічного характеру у наступних нормах:

 • у частині другій статті 64-2 передбачити, що права та обов’язки третьої особи, щодо майна якої вирішується питання про арешт, виникають з моменту звернення прокурора до суду із клопотанням про арешт майна;
 • у частині третій статті 309, що «інші ухвали слідчого судді оскарженню не підлягають і заперечення проти них можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді»
 • у частині четвертій статті 568, що «майно, передбачене пунктом 1 частини третьої цієї статті, не передається запитуючій стороні або його передання може бути відстрочене чи тимчасовим, якщо це майно потребується для цілей розгляду цивільної або кримінальної справи в Україні чи не може бути вивезено за кордон з інших підстав, передбачених законом».

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
 • Сергій Новов
  Сергій Новов
  суддя Київського апеляційного суду
 • Олег Ярмолюк
  Олег Ярмолюк
  суддя Хмельницького апеляційного суду
 • Юрій Градовський
  Юрій Градовський
  суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду