Рейтинги кандидатів у Верховний Суд можуть бути оголошені в липні

11:16, 14 червня 2017
Вища кваліфкомісія суддів має намір не затягувати з оголошенням результатів конкурсу до Верховного Суду.
Рейтинги кандидатів у Верховний Суд можуть бути оголошені в липні
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Трансляція співбесід з кандидатами на посаду судді Верховного Суду є унікальним випадком.

На цьому наголосив голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков на V Міжнародному судово-правовому форумі.

У всьому світі, за словами юриста, подібні процедури проводяться в закритому режимі. Відкритість співбесід обгрунтована непростою ситуацією, що склалася в Україні, і є своєрідним експериментом законодавця. Ще один експеримент залучення до конкурсу Громадської ради доброчесності. ГРД підготував висновки по ряду кандидатів, більшість з яких були подолані Комісією. З деякими висновками ВККС погодилася.

Якби Україна раніше отримала висновок Ради Європи (РЄ) за регламентом ГРД, як упевнений Сергій Козьяков, то робота ВККС і ГРД могла б бути продуктивніше. Надалі, як сподівається голова Комісії, висновок РЄ дозволить сформувати менш напружену психологічну обстановку при взаємодії ГРД і ВККС.

Максимальною оцінкою за конкурс, яку може набрати кандидат, є 1000 балів. Таких кандидатів, які можуть набрав 1000 балів, за словами Сергія Козьякова, вже немає. Результати ж рейтингування в Комісії припускають оголосити в липні.

Сергій Козьяков каже, що поспішати в ВККС не мають наміру, але й затягувати з оголошенням не будуть, оскільки Комісія повинна приступати до інших кваліфікаційним процедурам.

Ще однією особливістю конкурсу, на яку звернув увагу голова ВККС, є інформаційний тиск. З таким інформаційним тиском, за його словами, Комісії раніше стикатися не доводилося.

Відзначимо, що 15 і 16 червня відбудуться наступні засідання з розгляду питання про підтвердження здатності кандидатами на посади суддів касаційних судів.

Читайте текстову трансляцію, як проходили співбесіди з кандидами до Верховного Суду.

 

Автор:
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Руслан Гринчук
    Руслан Гринчук
    суддя Хмельницького апеляційного суду
  • Надія Губенко
    Надія Губенко
    суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді