У Комітеті Ради розробили важливий законопроект для підготовки до опалювального сезону

18:13, 18 липня 2022
Голова Комітету з питань енергетики та ЖКП сподівається, що законопроект №7427 буде в понеділок-вівторок проголосований в залі
У Комітеті Ради розробили важливий законопроект для підготовки до опалювального сезону
Джерело фото: blitz.if.ua
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Підготовка до опалювального сезону триває, для успішного його проходження Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг розробив відповідний законопроект, який в понеділок-вівторок буде винесений на голосування Парламенту.

Про це повідомляє Інформаційне управління Верховної Ради.

«В суботу було засідання Комітету, де розглядався законопроект, який має допомогти забезпечити країну газом, вугіллям і надати фінансування для ремонту відповідних станцій напередодні опалювального сезону. Сподіваюсь, що законопроект №7427 буде в понеділок-вівторок проголосований в залі, адже це важливий законопроект для проходження опалювального сезону», - сказав Голова Комітету з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус в ефірі телемарафону.

За словами Голови Комітету, проблемним питанням при підготовці до опалювального сезону є накопичення запасів палива: вугілля, газу, мазуту.

«Напередодні опалювального сезону нам потрібно сформувати такі запаси, які будуть давати впевненість, що ми зможемо спокійно пройти зиму», - сказав Андрій Герус.

Голова Комітету додав, що для проходження осінньо-зимового періоду 2022/23 року, Україні необхідно накопичити близько 5 млрд кубометрів газу та 2,2 млн тонн вугілля, при наявних 1,7 млн тонн.

«Накопичення вугілля на складах зараз триває. НАК "Нафтогаз" має активізувати закупку газу, в тому числі, завдяки прийнятому законопроекту №7427. Газ буде купуватись в Європі і в українських видобувних компаніях», - зі слів Андрія Геруса.

Також серед задач - підготовка інфраструктури. Тепломережі, мережі водопостачання, газові і електричні мережі мають бути готові для проходження зими, особливо в деокупованих містах, де вони були пошкоджені внаслідок ракетних та артилерійських обстрілів російської армії. За словами Голови Комітету, підготовка мереж до опалювального сезону вже розпочалась, однак є труднощі з їх ремонтом в регіонах, де зараз йдуть бойові дії.

«На тих територіях, які ми контролюємо, мережі ремонтуються. Але є прифронтові зони і там дуже часто військові не дають дозвіл на проведення ремонтів мереж. Ситуація там не проста, йде робота, йде закупівля резервних потужностей, енергетики намагаються мінімізувати усі ризики», - додав Андрій Герус.

Голова Комітету зазначив, що успіх підготовки до проходження опалювального сезону залежить від розвитку подій на фронті, зокрема від того, наскільки інтенсивно будуть російські окупанти здійснювати обстріли енергетичної інфраструктури.

Також ми писали, що Шмигаль відповів, чи планується підвищення тарифів на світло.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших події.

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
 • Катерина Танцюра
  Катерина Танцюра
  суддя Одеського окружного адміністративного суду
 • Вікторія Джарти
  Вікторія Джарти
  суддя Господарського суду міста Києва
 • Віталій Батрак
  Віталій Батрак
  суддя Херсонського апеляційного суду
 • Кирило Гарник
  Кирило Гарник
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва