Українські студенти, яких не випускають на навчання за кордон, влаштували акцію на КПП «Шегині»: відео

15:07, 21 вересня 2022
Студенти, які вчаться за кордоном, не можуть почати заняття — їх не випускають з України.
Українські студенти, яких не випускають на навчання за кордон, влаштували акцію на КПП «Шегині»: відео
Слідкуйте за найактуальнішими новинами в наших групах Facebook , Telegram та Google Новини SUD.UA.

У середині серпня нардеп від «Слуги народу» Юлія Гришина повідомила, що українські студенти зможуть отримати можливість виїхати за кордон.

За її словами, Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний направив до Міноборони листа з проханням дозволити такий виїзд тим, хто не підлягає мобілізації – зокрема студентам.

Але зараз студенти, які вчаться за кордоном, не можуть почати заняття — їх не випускають з України. А в іноземних вишах уже розпочався навчальний рік.

Державна прикордонна служба пояснює: причина у зловмисниках, які масово підробляють студентські документи, аби незаконно виїхати з країни й уникнути мобілізації.

Обмеження почало діяти з 14 вересня 2022 року. Таке рішення надійшло до Державної прикордонної служби України від вищого військового керівництва.

«На цю мить така категорія, як «студенти», не може перетнути кордон на виїзд з України, допоки це не буде внормовано окремо рішенням уряду і не будуть внесені зміни в постанову №57», – пояснив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

У середу, 21 вересня, українські студенти, яких не випускають на навчання за кордон, влаштували акцію на КПП «Шегині».

Декілька десятків людей приїхали на пункт пропуску, де отримали масові відмови від прикордонників. На «акцію» запросили ЗМІ. Студенти мають намір її повторити. Деякі штурмують КПП вже в 8-й раз. У студентських пабликах усіх бажаючих активно просять підтримати акцію на КПП.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

З’їзд науковців обирає члена Вищої ради правосуддя
З’їзд науковців обирає члена Вищої ради правосуддя
Головне за день
Сьогодні день народження святкують
  • Павло Павліш
    Павло Павліш
    заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики