Подвійне неоподаткування — найпоширеніша схема українського бізнесу

08:19, 12 июля 2019
Голова Комітету ВР Ніна Южаніна розповіла, як великі вітчизняні компанії уникають сплати податків.
Подвійне неоподаткування — найпоширеніша схема українського бізнесу

Зловживання при сплаті податків залишається головною проблемою українського бізнесу. Великі українські компанії застосовують у своїй діяльності агресивне податкове планування. Воно начебто в межах вітчизняного законодавства, але використання в ньому великої кількості податкових юрисдикцій, де податкове навантаження значно менше, ніж в Україні, і угод про уникнення подвійного оподаткування, призводить до сплати податків там, де ставка мінімальна, або навіть до подвійного неоподаткування.

Про це «Судово-юридичній газеті» розповіла голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

За її словами, агресивне податкове планування вітчизняні компанії почали використовувати ще на початку 90-х років, що позначилося на структуруванні майже всього великого бізнесу в різних галузях, починаючи від металургії і закінчуючи аграрним сектором. «Ми раніше чули, що це пов’язано виключно із захистом корпоративних прав, а насправді це відбувається для поєднання таких захисних заходів із системою оподаткування. Адже багато операцій, значущих і об’ємних, при такій зручній побудові структури, не оподатковуються зовсім. В тому числі — продаж всіх чистих активів підприємств з використанням офшорних юрисдикцій. Таке призводить до оподаткування зі ставкою 0. Цього точно не має бути. Тепер у світі почали боротися з розмиванням податкової бази, і кожна країна прагне до того, щоб додана вартість оподатковувалася саме в них», — зауважує голова Комітету ВР.

Більш докладно про стосунки держави і бізнесу, особливо напередодні зміни виконавчої та законодавчої гілок влади, читайте в матеріалі «Україна має подолати агресивне податкове планування і несплату податків, — Ніна Южаніна».

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Як на Комітеті з питань правової політики обговорювали судову реформу Зеленського
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Владимир Горбалинский
    Владимир Горбалинский
    судья Днепропетровского окружного административного суда
загрузка...