У яких випадках українці за кордоном можуть оформити лікарняний та отримати державні соцвиплати

13:11, 12 мая 2022
У МОЗ дали роз’яснення.
У яких випадках українці за кордоном можуть оформити лікарняний та отримати державні соцвиплати
Фото із відкритих джерел

МОЗ спростило оформлення лікарняних для переселенців за кордоном, які стали тимчасово непрацездатними. Про це повідомляє урядовий портал. Йдеться про такі категорії непрацездатності: 

 • захворювання або травма загального характеру, 
 • догляд за хворою дитиною,
 • вагітність та пологи,
 • ортопедичне протезування. 

Зазначається, що у цих випадках громадяни України мають право на оформлення  електронного лікарняного та отримання соціальних виплат. Щоб це зробити, перш за все, потрібно зв’язатися зі своїм сімейним/лікуючим лікарем. На період дії воєнного стану це можна зробити за допомогою месенджеру чи електронної пошти. 

«Важливо – для формування Медичного висновку про тимчасову непрацездатність лікар повинен отримати підтвердження підстави набуття тимчасової непрацездатності. Таким підтвердженням має бути медичний документ (довідка чи виписка), в якому буде вказаний діагноз/статус пацієнта. Слід зауважити, якщо медичний документ був отриманий за кордоном, лікар може запросити переклад документа українською мовою. 

Також важливе уточнення для лікарів: у виданих за кордоном медичних документах зазначається діагноз із використанням Міжнародної класифікації хвороб десятого перегляду (МКХ–10). Тож потрібно враховувати цей класифікатор під час формування МВТН в електронній системі охорони здоров’я», - сказано у повідомленні. 

Крім того, у МОЗ зауважують, що формувати медичний висновок за такою процедурою можна під час дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування. 

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що МОЗ спростило процедуру формування листка непрацездатності для вагітних, які через війну були змушені виїхати в інші країни.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Андрей Костин: Генпрокурор безотлагательно назначит победителя конкурса на руководителя САП
Андрей Костин: Генпрокурор безотлагательно назначит победителя конкурса на руководителя САП
Сегодня день рождения празднуют
 • Ірина Воробйова
  Ірина Воробйова
  суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду
 • Оксана Метелешко
  Оксана Метелешко
  суддя Дніпровського районного суду міста Києва
 • Олег Полюхович
  Олег Полюхович
  голова Рівненського апеляційного суду
загрузка...