КСУ відреагував на ситуацію з недопуском Совгирі та Веніславського до засідання: це спроба підриву авторитету Суду

20:40, 20 октября 2020
Заяви та висловлювання окремих політиків та держслужбовців зводяться до звинувачень у «грубому порушенні» Судом прав Президента та Верховної Ради, і є спробою підриву авторитету КСУ.
КСУ відреагував на ситуацію з недопуском Совгирі та Веніславського до засідання: це спроба підриву авторитету Суду

Конституційний Суд відреагував на ситуацію з недопуском Ольги Совгирі та Федора Веніславського до судового засідання.

19 жовтня представників парламенту та Президента у КСУ не допустили до судового засідання у справі про антикорупційні закони за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України окремих положень законів України «Про запобігання корупції», «Про прокуратуру», «Про Національне антикорупційне бюро України», «Про Державне бюро розслідувань», «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», Кримінального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України.

Фракція «Слуга народу» відразу заявила, що «Конституційний Суд грубо порушує право Президента України та Верховної Ради брати участь у конституційних провадженнях».

Сьогодні КСУ відреагував на заяви та висловлювання окремих політиків та державних службовців на адресу Суду.

«Конституційний Суд України стоїть на захисті прав людини і громадянина та знаходиться поза політикою.

Відповідно до Конституції України та Закону України «Про Конституційний Суд України», Конституційний Суд – орган конституційної юрисдикції, покликаний забезпечувати верховенство Основного Закону України, який здійснює свою діяльність на засадах верховенства права, незалежності, колегіальності, гласності, відкритості, повного і всебічного розгляду справ, обґрунтованості та обов’язковості ухвалених ним рішень і висновків.

Статтею 64 Закону України «Про Конституційний Суд України» визначено, що справи, конституційне провадження щодо яких відкрито, Суд розглядає в порядку письмового або усного провадження. Основною формою розгляду справ у Суді є письмове провадження.

Вирішення питання щодо визначення та зміни форми розгляду справи на будь-якій стадії конституційного провадження є виключним правом Суду. Відповідно до § 49 Регламенту Конституційного Суду України форму конституційного провадження Суд визначає на своєму засіданні ухвалою.

Ухвалами від 19 жовтня Конституційний Суд України змінив форму розгляду низки справ з усної на письмову у зв’язку з карантинними обмеженнями, пов’язаними з погіршенням епідемічної ситуації в країні.

Водночас розгляд цих справ відбудеться відкрито, що не призводить до порушення прав учасників конституційного провадження.

Заяви та висловлювання окремих політиків та державних службовців у засобах масової інформації та соціальних мережах на адресу Конституційного Суду України, які зводяться до звинувачень у «грубому порушенні» Судом прав Президента України та Верховної Ради України є спробою підриву авторитету Конституційного Суду України», – йдеться у заяві КСУ.

Нагадаємо, свої дії щодо зазначеної ситуації у КСУ також пояснили обмеженнями через коронавірус.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Что означает налоговая амнистия для граждан: комментируют народные депутаты
Что означает налоговая амнистия для граждан: комментируют народные депутаты
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Віра Фоміна
  Віра Фоміна
  суддя Східного апеляційного господарського суду
 • Зіновій Гавдик
  Зіновій Гавдик
  суддя Львівського окружного адміністративного суду
 • Віктор Данилишин
  Віктор Данилишин
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
 • Сергій Клопот
  Сергій Клопот
  суддя Чернігівського окружного адміністративного суду
 • Василь Ключкович
  Василь Ключкович
  суддя Шостого апеляційного адміністративного суду
загрузка...